Šogad Latviju ”Eirovīzijā” pārstāvēs duets ”Carousel”

138 komentāri
Šogad Latviju ”Eirovīzijā” pārstāvēs duets ”Carousel”
LAURIS VĪKSNE

Sestdienas, 16. februāra, vakarā noslēdzās ”Eirovīzijas” nacionālās atlases fināls, un tiesības pārstāvēt Latviju ”Eirovīzijas” dziesmu konkursā Izraēlā izcīnīja duets ”Carousel” ar dziesmu ”That Night”.

Izšķirošajā cīņā par ceļazīmi uz 64. starptautisko ”Eirovīzijas” dziesmu konkursā sacentās astoņi dalībnieki.

Finālu atklāja Markus Riva ar dziesmu ”You Make Me So Crazy”, un viņam sekos vēl divi solisti – Edgars Kreilis ar ”Cherry Absinthe” un Aivo Oskis ar ”Somebody’s Got My Lover”. Pēc tam uz skatuves redzējām trīs grupas – ”Double Faced Eels” ar dziesmu ”Fire”, ”Dziļi violets feat. Kozmens” ar ”Tautas dziesmu” un ”Laime Pilnīga” ar ”Awe”. Fināla šova noslēgumā uzstājās Samanta Tīna ar ”Cutting The Wire” un duets ”Carousel” ar dziesmu ”That Night”.

Žūrijas un skatītāju vērtējumā tiesības pārstāvēt Latviju starptautiskajā ”Eirovīzijas” dziesmu konkursā ieguva duets ”Carousel”.

Otro vietu izcīnīja Markus Riva, bet pirmo trijnieku noslēdza grupa “Laime pilnīga”. “Double Faced Eels” un Samanta Tīna, kuri bija bukmeikeru prognozētie favorītiem starp finālistiem, ierindojās attiecīgi ceturtajā un septītajā vietā.

Žūrija novērtēja ”Carousel” autentisko, dabisko sniegumu un eksporta potenciālu, nodēvējot duetu par vienkāršības čempioniem.

”Man tiešām patīk šī dziesma – vienkārša, šarmanta, patīkama. Jo vairāk to klausos, jo vairāk tā man patīk,” pēc dueta ”Carousel” uzstāšanās finālā atzina ”Universal Music Group” vadītājs Baltijas valstīs Petri Mannonens, kurš bija konkursa žūrijas sastāvā līdzās ”Latvijas Radio 5 – Pieci.lv” mūzikas redaktoram un žūrijas vadītājam Rūdolfam Budzem jeb DJ Rudd, mūziķei Lindai Leen, ”Radio SWH” programmu producentam un mūziķim Artim Dvarionas.

Duetu ”Carousel” veido dziedātāja Sabīne Žuga un ģitārists Mārcis Vasiļevskis, kurš muzicē arī grupas ”Laime pilnīga” sastāvā. Mūziķi muzikālo kopdarbību uzsāka 2015. gadā. Kopā izpildot un iedvesmojoties no sev iemīļotu autoru mūzikas, šobrīd ”Carousel” ir sākuši realizēt savu sapni, radot oriģinālmūziku un strādājot pie topošā albuma. Mūziķiem ir tuva džeza, blūza, indie stilistika un muzikālā daudzveidība, bet viņu izpildījuma kvalitāte ir devusi iespēju uzstāties gan Latvijā, gan ārpus tās.

Interviju ar “Carousel” pēc uzvaras konkursa pusfinālā lasi šeit!

Noklausies!

Jau ziņots, ka maijā Izraēlas pilsētā Telavivā gaidāmajā ”Eirovīzijas” dziesmu konkursā Latvijai būs jāstartē otrajā pusfinālā.

Par iekļūšanu ”Eirovīzijas” finālā Latvijas pārstāvjiem 16. maijā būs jācīnās ar mūziķiem no Šveices, Zviedrijas, Īrijas, Austrijas, Moldovas, Rumānijas, Dānijas, Armēnijas, Albānijas, Azerbaidžānas, Maķedonijas, Norvēģijas, Krievijas, Nīderlandes, Horvātijas, Lietuvas un Maltas.

Pirmais ”Eirovīzijas” pusfināls Telavivā izskanēs divas dienas iepriekš, 14. maijā.

Kopumā šā gada konkursā piedalīsies 42 valstis, no kurām 36 sacentīsies divos pusfinālos. Vieta finālā 18. maijā automātiski nodrošināta tā saucamajam ”lielajam pieciniekam” – Francijai, Vācijai, Itālijai, Spānijai un Apvienotajai Karalistei, kā arī 2018. gada konkursa uzvarētājai Izraēlai.