”Skaitīju dienas līdz kontrakta beigām.” Māra Katarska pirmo reizi pilnīgi atklāti par Ēģiptē piedzīvoto

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

”Skaitīju dienas līdz kontrakta beigām.” Māra Katarska pirmo reizi pilnīgi atklāti par Ēģiptē piedzīvoto
INSTAGRAM

Pēc traģiskajiem notikumiem Ēģiptē dziedātāja Māra Katarska ir atgriezusies Latvijā. Mūziķe laiku pavada mājās, bauda mieru, klusumu, mammas sabiedrību un pastaigas. Ir pagājušas pāris nedēļas kopš atgriešanās un Māra ir gatava runāt par savu piedzīvoto Hurgadā. Ekskluzīvi portālā Skaties.lv lasi rakstu ciklu par Māru Katarsku!

Kāpēc tu nemuzicē Latvijā, bet priekšroku dod ārzemēm?

Latvija ir maza valsts, un mans dziedāšanas stils ir citādāks, nekā ierastais. Man patīk tāda stila mūzikā kā Eda Šīrana vai Dua Lipas izpildītā, bet Latvijā šādai mūzikai nav noiets. Kādreiz darbojos duetā “Madames”, pirms tam grupas ”Četri vēji” sastāvā, tajā laikā meklēju savu muzikālo lauciņu, pati sevi.

Latvijā to visu neizdevās atrast?

Vienmēr biju kautrīga, neko nevarēju pateikt, baidījos par visu, biju nepārliecināta par sevi, nedroša. Tāpēc iesaistījos dažādos projektos, nedarbojos solo. Uz skatuves jābūt drošam, jāzina, ko vēlies ar mūziku pateikt. Ceļojot esmu atradusi šo muzikālo ziņojumu, esmu atradusi pati sevi, ieraudzījusi īsto Māru.

Kautrīgam cilvēkam noteikti bija grūti saņemties un doties uz citu valsti!

Apvienoju divas savas mīļākās lietas – dziedāšanu un ceļošanu. Sākumā devos uz Grieķiju dziedāt šovos, tam sekoja seši lieliski mēneši Taizemē, kur jau darbojos kā šovu menedžere. Tuvojoties kontrakta beigām sāku domāt kur vēl līdzīgā veidā aizceļot, lai strādātu un iepazītu citu kultūru.

Tā izlēmi par labu Ēģiptei?

Aizbraucu ciemos pie māsas uz Horvātiju un skatījos iespējas. Bija iespēja darboties Krētā, Spānijā un Ēģiptē. Spānijas piedāvājumu ilgi gaidīju, bet Ēģipte atsūtīja izlasīt līgumu, izklaides uzņēmuma īpašnieks bija gatavs uzreiz pirkt biļetes, pastāstīja, kā sagatavoties braucienam un jau 8. augustā izlidoju uz Hurgadu.

 

View this post on Instagram

 

This song makes me believe in Love again ❤ #edsheeran #perfect #voiceover

A post shared by Māra Katarska (@marakatarska) on

Kā izpaudās tavs darbs, ko īsti darīji?

Katru vakaru dziedāju citā piecu zvaigžņu viesnīcā. Trīs stundas dziedāju, bija vakari, kad viena dziedāju, bija vakari, kad starp dziedāšanu vēl bija dažādi šovi. Pirms šoviem notika mēģinājums ar grupu un tālāk jau uzstāšanās viesiem, kuri galvenokārt bija no Vācijas vai bijušajām PSRS valstīm.

Noteikti ieguvi daudz draugus un lieliski pavadīji laiku?

Tieši otrādi. Es centos iegūt draugus, mūziķus, bet jutu, ka viņi ir citādāki. Nebija tā kā Taizemē un Grieķijā, neizveidojās draudzīgs kontakts. Beigās sadraudzējos tikai ar vienu meiteni, kura spēlēja flautu.

Citas dziedātājas no Eiropas nebija draudzīgas?

Vairums dziedātājas bija no Baltkrievijas un Krievijas, viņas tur dzīvo jau daudzus gadus un šīm dziedātājām jau ir izveidojies savs draugu loks.

Kā sadzīvoji ar vietējo kultūru?

Atbraucot man bija šoks. Vietas, kuras nebija tūrisma centri, bija netīras, cilvēki uzbāzīgi, kultūras līmenis ļoti zems. Pa ielām lieki nestaigāju, divas reizes biju pludmalē, jutos neērti un vairāk negāju. Boss teica, ka varu sauļoties viesnīcās, kur viss bija tīrs un skaists, bet bija pārāk karsti, lai to darītu.

Kā pagāja tavas dienas?

Sēdēju mājās un internetā runāju ar saviem mīļajiem, loti ilgojos pēc visiem un skaitīju dienas līdz kontrakta beigām. Kontraktam bija jābeidzas februāra sākumā.

Ja juties vientuļa, kāpēc nelauzi darba līgumu?

Nebija iekrājumi, nauda bija jāpelna. Nekad nebiju pārtraukusi nevienu līgumu, bija doma vienkārši izturēt, pat apzinoties, ka neesmu tādā sajūsmā par visu, kā biju citās valstīs. Boss bija iztērējis naudu par biļetēm, manu dzīvošanu, tas nebūtu skaisti, ja es bez iemesla pārtrauktu līgumu. Neesmu maza meitene, nevaru klausīt saviem untumiem, jādomā kā nopelnīt, jo nenāku no bagātas ģimenes. Tagad, uz visu atskatoties, gribētu, lai būtu to izdarījusi.

 

View this post on Instagram

 

Exactly How I feel right now. Found this cover I did a year ago /The worst – Jhene Aiko @jheneaiko

A post shared by Māra Katarska (@marakatarska) on

Runā, ka šādiem līgumiem ir arī otrā puse – viesu izklaidēšana pēc uzstāšanās?

Es nevaru teikt, ka man netika izteikti dažādi piedāvājumi, bet es vienmēr no tiem atteicos un vienmēr atteikšos. Tas ir risks ar savu reputāciju, darbu un veselību. Ir liela atšķirība starp mūzikas mīlēšanu un naudas mīlēšanu. Meitenes, kuras pieņem šādus piedāvājumus ir ikvienā valstī un ikvienas profesijas.

Skatoties tavas bildes sociālajos tīklos, redzams, ka tev patīk vilkt īsus šortiņus, mazus  T krekliņus…

Ārā gāju ļoti maz un nevilku ļoti atklātu apģērbu. Saņēmu pārāk daudz uzmanības, tas nebija patīkami. Divas reizes biju uz klubu. Jā, man mugurā bija kleitiņa, bet ne pārāk seksuāla. Apzinos, ka, staigājot pa Hurgadu izaicinošā apģērbā, tas labi nebeigtos. Pirmajā šādā atpūtas reizē klubā arī iepazinos ar savu bijušo draugu, un tas mainīja visu manu dzīvi.

Jau rītdien Skaties.lv lasi intervijas otro daļu, kurā Māra stāstīs par bijušo draugu, mīlestību un iepazīšanos.