Siguldas pilsdrupās šovasar uzstāsies britu mūziķis Džeimss Arturs

55 komentāri
Siguldas pilsdrupās šovasar uzstāsies britu mūziķis Džeimss Arturs
SANITA CEIRULE, F64

26. augustā ar īpašu koncertu Siguldas pilsdrupās Latvijā atgriežas romantiskais britu dziesminieks Džeimss Arturs (James Arthur). Mūziķis ieguva plašu popularitāti, ar hitu ”Impossible” 2012. gadā uzvarot 9. britu ”X Factor” sezonā.

Iepriekšējo Džeimsa Artura uzstāšanos Lucavsalā 2018. gada maijā apmeklēja aptuveni 30 000 skatītāju.

Šogad mūziķis atgriežas ar jaunu koncertprogrammu: Lucavsalā skanēs “Impossible”, “Naked”, “Say You Won’t Let Go”, “You’re Nobody ’til Somebody Loves You”, “Rewrite The Stars”, “You Deserve Better”, “Falling Like The Stars”, “Empty Space”, “Recovery” un virkne citu hitu.

Biļetes pieejamas “www.bilesuserviss.lv” sākot no trešdienas, 22. janvāra, plkst. 10.00.

Ar dziesmu sacerēšanu Džeimss esot nodarbojies jau no pusaudža gadiem, bet pirmo atpazīstamību jaunietis ieguva ar hitu ”Impossible”, 2012. gadā uzvarot 9. britu ”X Factor” sezonā. Šī kompozīcija drīz vien uztraucās britu topa virsotnē un joprojām ir vispārdotākais singls šova vēsturē.

Iegūstot tik stipru slavas un atbalsta kredītu, daudziem jaunajiem māksliniekiem neizdodas to pietiekami mērķtiecīgi izmantot. Tas gan neattiecas uz Arturu. Nākamajā gadā pēc uzvaras iznāca Džeimsa debijas albums, kurā bez ”Impossible” iekļauti arī singli ”You’re Nobody ’til Somebody Loves You” un ”Recovery”.

2016. gada nogalē iznāk otrs Dž. Artura albums ”Back From The Edge”, kas vienā mirklī kļūst par pirktāko Lielbritānijā un iegūst Platīna statusu virknē citu valstu. Tajā iekļautā ”Say You Won’t Let Go” ir mākslinieka līdz šim visveiksmīgākā kompozīcija – nesen ”Spotify” oficiāli klausīta miljardo reizi.

Līdz šim tikai 18 dziesmas sasniegušas miljarda robežu, un to bez Džeimsa Artura izdevies tikai tādiem grantiem kā Eds Šīrans, Džastins Bībers un Dreiks.

2018. gadā plašu uzmanību piesaista duetā ar Anne-Mariju iedziedātā ”Rewrite The Stars” versija, kas līdz šim brīdim straumēta gandrīz 300 miljonus reižu.

Savukārt pagājušajā gadā klajā nācis trešais albums ”YOU”, no kura zināmākās kompozīcijas ir ”Naked”, ”Falling Like The Stars”, ”You Deserve Better” un ”Empty Space”. Albumu materiālu pats Džeimss apraksta šādi: ”Es devu albumam nosaukumu ”YOU”, jo atšķirībā no ”Back From The Edge”, kas bija autobiogrāfisks, trešais albums nav vairs par mani. Tas ir par TEVI”.

Kopumā Artura ieraksti pārdoti vairāk nekā 25 miljonu tirāžā. Katru mēnesi viņa dziesmas klausās 22 miljoni ”Spotify” lietotāju, bet videoklipi lielākajiem hitiem ”YouTube” vietnē skatīti 1,5 miljardus reižu.

Ņemot vērā Siguldas pilsdrupu īpašo auru un gleznaino apkārtni, grūti iedomāties vēl piemērotāku vietu Latvijā, kur baudīt tik romantiska dziesminieka kā Džeimss Artura uzstāšanos.

55 komentāri