Sieva atklāj Gvido Lingas oficiālo nāves iemeslu

Sieva atklāj Gvido Lingas oficiālo nāves iemeslu
IEVA ČĪKA, LETA

Īsi pirms Ziemassvētkiem, 20. decembrī, Latviju pāršalca skumja un negaidīta vēsts – mūžībā 51 gada vecumā devās leģendārais mūziķis Gvido Linga. Lai pārtrauktu dažādas spekulācijas un baumas ap mākslinieka nāvi, viņa sieva atklājusi presei oficiālo mūziķa nāves iemeslu.

Evija sniegusi interviju žurnālam ”Privātā Dzīve”, kurā pastāstījusi, ka vīrs pēdējo nedēļu pirms aiziešanas bijis salīgs, viņam zudusi apetīte.

Sieva domājusi, ka tās ir sekas vīra pēdējā laika dažādiem pārdzīvojumiem. Pēdējie gadi Lingas dzīvē bijuši emocionāli grūti – 2019. gadā mūziķis zaudēja darbu radio, pāragri mūžībā devās viņa grupas biedrs Edgars Kauķis, pēc tam aizsaulē devās arī mākslinieka mamma.

Tāpat mūziķis pārdzīvojis, ka nav izdevies nokārtot kravas automašīnas vadītāja tiesības. “Viņš jau kādu laiku bija tā kā ierāvies sevī, turklāt gribēja, lai visu laiku esmu blakus. Tobrīd nesavilku kopā, ka varētu būt kādas problēmas…” sarunā ar ”Privāto Dzīvi” atceras mūziķa sieva.

Medicīniskajā izziņā kā mūziķa oficiālais nāves iemesls norādīti: sirds aritmija, plaušu un sirds mazspēja, pēcreanimācijas sindroms.

Kā piebildusi Evija, veiktas arī Covid-19 pārbaudes, tas nav konstatēts.

Lingas sieva atklāj, ka pēc vīra aiziešanas mūžībā jūtoties tā, it kā ”kāda ķermeņa daļa no manis ir atrauta”.

”Bijām kā viens vesels. Joprojām nespēju noticēt, ka viņa nav. Gvido dziesmas vispār vairs nespēju klausīties,” tā Evija.

Abi kopā uzaudzinājuši divus dēlus, no kuriem vecākais jau darbojas arī grupā ”Linga”.

Pēc Lingas pasaulē mūžam dzīvos arī viņa melodijas, kuras zināmas ikvienam latvietim.

Linga pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados dziedāja grupās ”Ārprāc” un ”Zig Zag”, bet 1988. gadā nodibināja grupu ”Linga”.

Grupa ātri kļuva par vienu no populārākajām Latvijas rokgrupām ar tādiem hitiem kā ”Nāc dejot”, ”Šeit šeit”, ”Krodziņš” un ”Signe melo”.

Pagājušā gada sākumā VEF Kultūras pilī vēl notika dubultkoncerts par godu mākslinieka 50 gadu jubilejai un grupas ”Linga” trīsdesmitgadei.