Sākusies pieteikšanās ”Eirovīzijas” nacionālās atlases konkursam

4 komentāri
Sākusies pieteikšanās ”Eirovīzijas” nacionālās atlases konkursam
LAURIS VĪKSNE

Ceturtdien, 10. oktobrī, sākusies pieteikšanās ”Eirovīzijas” nākamā gada nacionālās atlases konkursam. 65. starptautiskais ”Eirovīzijas” dziesmu konkurss notiks Nīderlandes pilsētā Roterdamā.

Kā norāda konkursa organizatori, konkurss sevi pierādījis gan kā labu platformu, kas jauniem izpildītājiem un dziesmu autoriem ļauj ielauzties Latvijas populārās mūzikas nozarē, gan izklaidējošu šovu, ko atzinīgi novērtē arī skatītāji.

Konkursa nolikumā arī šogad palikušas aizvadītā gada būtiskās izmaiņas – tajā var piedalīties autori, izpildītāji un producenti, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu. Viens no konkursa mērķiem ir palīdzēt augt un attīstīties nozarei kopumā, tādēļ dziesmu tapšanā drīkst piedalīties arī ārvalstu producenti. Nolikums paredz, ka ārvalstu pilsoņi var būt arī izpildītāji grupas sastāvā, tomēr viņi nedrīkst būt solisti.

Kā atklāj konkursa producente Ilze Jansone, kopumā jau no augusta beigām interese par tā norisi un pieteikšanās kārtību bijusi lielāka nekā iepriekšējās sezonās. ”Tāpēc ceram uz lielāku kvalitatīvu pieteikumu skaitu. Šobrīd mums vēl ir daudz nezināmo par konkursa atlases gaitu, bet skaidri zinām, ka konkursa fināla tiešraide notiks 8. februārī,” saka Jansone.

To, kurš pārstāvēs Latviju lielajā ”Eirovīzijā”, tiks noskaidrots fināla tiešraidē nākamā gada 8. februārī.

Dziesmas konkursam iespējams pieteikt projekta mājaslapā līdz 20. novembra plkst. 23.59. Projekta mājaslapā iespējams iepazīties arī ar pilnu konkursa nolikumu.

2019. gada Latvijas ”Eirovīzijas” nacionālās atlases finālā uzvarēja grupa ”Carousel”, kas izpildīja dziesmu dziesmu ”That Night”. “Carpusel” 64. starptautiskā ”Eirovīzijas” dziesmu konkursa finālā Izraēlas pilsētā Telavivā neizdevās kvalificēties finālam un savā pusfinālā ierindojās 15. vietā. Konkursā uzvaras laurus plūca viens no favorītiem – Nīderlandes pārstāvis Dankans Laurenss ar dziesmu ”Arcade”.