Roberto Meloni Līgosvētkos izglābies no iekrišanas ugunskurā

0 Komentāru
Roberto Meloni Līgosvētkos izglābies no iekrišanas ugunskurā
.facebook.com/roberto.meloni.1848

Dziedātājs Roberto Meloni Latvijā dzīvo jau daudzus gadus un, protams, ir svinējis Līgosvētkus. Latvijā dzīvojošajam itālim ļoti patīk Līgosvētku tradīcijas. Viņš vienmēr dzied līgo dziesmas, kā arī rotājas ar ozollapu vainagu.

Pirmajā dzīves gadā Latvijā Roberto kopā ar savu latviešu ģimeni Saulkrastos svinējis Līgo svētkus un bijis šokā par to, ka visi dejo, dzied, dzer alu un lec pāri ugunskuram. Ja visu laiku mākslinieks domājis, ka latvieši ir ļoti rezervēta tauta, tad pārliecinājies, ka tā nebūt nav. Līgo svētkos latvieši uzplaukst kā ziedi.

”Visu redzot, man mute palika vaļā! Atceros, ka nedrīkstēja visu nakti iet gulēt, bija jāsvin līdz pat rītam. Miegs nāca, bet sēdēju kopā ar visiem, lai tikai nelauztu tradīciju,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Roberto.

Gadu laikā dziedātājs svētku laikā strādājis tikai divus gadus – vienu reizi uzstājies svētku koncertā Zosēnos, otro reizi – Varakļānos.

”Atceros, odi apkārt lidoja kā helikopteri, ārā auksts, mitrs. Man patīk Līgo no tradīciju viedokļa, bet citādāk neesmu liels atbalstītājs. Ārā auksti, lietus, viss mitrs, un apkārt tie mazie “helikopteri” lido. Reizēm cilvēki iedzer par daudz alutiņu un tad var novērot folkloristikas situācijas, bet labāk nebūt par daļu no tām,” stāsta Roberto.

Spilgtākie dzīves Līgo svētki māksliniekam bijuši Varakļānos. Viņš atceras kā turp aizbraucis, bet neatceras neko no tā, kā ticis mājās. Kā nekā pēc koncerta mākslinieki ēduši rupjmaizi ar speķi un cienāti ar šmakovku.

”Visi lēca pāri ugunskuram, es arī lecu un gandrīz iekritu iekšā. Vairāk neiesaistos šajā aktivitātē. Dziedājām Līgo dziesmas, es pievienojos uz vārdiem “līgo, līgo”. To dziedāju, cik vien skaļi spēju,” smejas Roberto.

Roberto vienreiz arī mēģinājis, pats savām rokām iesiet Jāņu sieru un tas izdevies gandrīz tikpat labs kā pieredzējušu līgotāju siers.

0 Komentāru