Rīgas dome Lucavsalā organizēs bezmaksas britu “X-faktora” zvaigznes Džeimsa Artūra koncertu

Pievienot komentāru
Rīgas dome Lucavsalā organizēs bezmaksas britu “X-faktora” zvaigznes Džeimsa Artūra koncertu
Foto: Sipa / Scanpix

Rīgas dome 25. maijā Lucavsalā organizēs britu poproka un R&B dziedātāja, Lielbritānijas “X-faktors” uzvarētāja Džeimsa Artura (James Arthur) brīvdabas koncertu, kurā ieeja būs bez maksas, informēja “LiveRiga.lv” pārstāvji.

Kā iesildītāji koncertā uzstāsies Intars Busulis un grupa “Carnival Youth”.

Plašāku atpazīstamību vakara galvenais mākslinieks Džeimss Arturs ieguvis uzvarot Lielbritānijas šova “X-faktors” 2012.gada finālā. Mūziķa debijas singls “Impossible” ilgu laiku pavadīja britu un īru singlu topos un līdz šim pārdots vismaz 2,5 miljonu kopiju tirāžā. Nākamais singls “You’re Nobody ’til Somebody Loves You” ierindojās topa 2.vietā. Arī drīz iznākušās debijas albums “James Arthur” ierindojās britu topa 2. vietā.

Salīdzinoši īsās karjeras laikā mūziķis jau paspējis sniegt simtiem solokoncertu, uzstāties virknē atzītu Eiropas festivālu, piemēram, “V Festival”. Viņa daiļrade novērtēta ar vairākām prestižām balvām un nominācijām, piemēram, “BRIT Awards”, “NRJ Music Awards”, “American Music Awards” un citām.

Domes pārstāvji norāda, ka koncertu nodrošinās Rīgas dome un Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs. Pērn nodibinājums organizēja grupas “Bi-2” bezmaksas koncertu, kas izmaksāja izmaksāja 203 538 eiro. Koncerts notika īsi pirms pašvaldību vēlēšanām, kas vienaldzīgu neatstāja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu (KPV.LV).

Par koncerta rīkošanu pirms pašvaldību vēlēšanām viņš vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), norādot, ka 70% no koncerta rīkotāja “Rīgas Tūrisma attīstības birojs” pieder Rīgas pilsētas pašvaldībai. Politiķis apšaubīja, ka koncerta rīkošanas izmaksas ir nopelnījis pats birojs un, ka koncerts rīkots par nodokļu maksātāju naudu.

KNAB uzsāka lietvedību par iespējamu administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijai.