Reportāža: ciemos Sanda Kiopa ekskluzīvajā dzīvoklī

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

11 komentāri
Reportāža: ciemos Sanda Kiopa ekskluzīvajā dzīvoklī
KASPARS KRAFTS, F64

Šā gada pašā Ziemassvētku dienā 40 gadu jubileju svin skandalozais skatuves mākslinieks Sandis Kiops. Ļoti iespējams, ka viņš šā raksta publicēšanas laikā kopā ar līgavu Dainu Laukmani jau laiskojas Taizemē, no kuras mājās atgriezīsies vien nākamgad. Taču īsi pirms aizbraukšanas pāris uzaicināja ciemos Skaties.lv, lai kopā pasvinētu un ļāva mums kā pirmajiem viesiem ielūkoties viņu ekskluzīvajā mājā pie Jēzusbaznīcas.

Kiops un viņa Daina, sapratuši, ka ir viens otram radīti un vēlas uzsākt kopdzīvi, atrada vietu, kur iekārtot mīlas buduāru Elijas ielā, tieši pretim Jēzusbaznīcai.

‘’Citi saka – tu dzīvo ‘’Maskačkā’’, bet Būvvalde saka – tas ir vēsturiskais centrs. Te ir blakus tirgus, baznīca, vēstniecības, pilsētas centrs – nav jādomā par to, kā kaut kur nokļūt.

Māja šogad kopā ar Sandi svin jubileju – ja Sandim paliek 40, mājai – 150. Tā savulaik tapusi baznīcas vajadzībām – savulaik šeit bija baznīcas mūku māja. Tā skaitās vēstures piemineklis,’’ Skaties.lv stāsta Daina.

Kad abi nākuši dzīvokli apskatīt, tas bijis drausmīgā stāvoklī.

‘’Šeit nebija vannas istabas, bija tikai krāsns apkure. Pelēkais apmetums uz sienām, ērtību nekādu, Sandis teica – tādā nedzīvošu. Taču tagad dzīvoklis pilnībā izremontēts, mums ir ievilkta gāzes apkure, ir siltais ūdens, vanna, tualete,” stāsta Daina.

Miteklis ir mazs, bet omulīgs – abi uzsver, ka lielas telpas nemaz nevēlas, jo viņiem patīk tā sajūta, ka otrs allaž ir tuvumā.

Nav noslēpums, ka, satiekot Sandi, izšķīros no vīra, īsi pirms sudrabkāzām. Viņam palika visi dzīvojamie īpašumi, man – ‘’Grīvas krogs’’ un Kiops.

Jā, kad pirku šo dzīvokli, daudzi mani nesaprata, jo pirms tam man bija liela mājas un zemes gabals pašā Vecdaugavas krastā. Man jautāja, kāpēc pēc tādas lielas, skaistas dzīvošanas eju uz kaut ko tik mazu?

Gribējās, lai dzīvoklis kalpo mums, ne mēs dzīvoklim. Mums nevajag ne divus stāvus, ne 100 kvadrātmetrus. Un mums vajag just vienam otru blakus. Lielā mājā būtu vienam otru jāmeklē,’’ smaida Daina.

Tagad dzīvoklī viss norāda uz kolorītā pārīša piedzīvojumiem: uz viesiem no visām malām noraugās Kiopa muzikālie apbalvojumi un mīļas bildes kopā ar Dainu, abiem tik tuvie ‘’kukaiņi’’, Niknā bite, desmitiem krūzīšu un suvenīru, ko abi atveduši no ceļojumiem.

Ienākot dzīvoklī, priekšā omulīga virtuve, kuras vienā stūrītī, pažobelē, abi iekārtojuši mini vannas istabu, tālāk ir Dainas ‘’birojs’’, kas reizē ir Kiopa trenažieru zāle.

Savukārt guļamistaba ir reizē Kiopa mūzikas studija, kurā, kā var palepoties mākslinieks, viens no datoriem maksā ‘’četras štukas’’.

‘’Pagājušogad tas bija krutākais dators,’’ lepojas Kiops.

Pāris priecājas, ka viņiem nav kaimiņu – tie aizgājuši prom, jo nav spējuši izturēt Dainas un Kiopa skaļās ballītes.

Īpašais bonusiņš dzīvesvietai ir pagrabs, kuru Daina iekārtojusi nudien kā romantisku vīna pagrabu, izkārtojot tajā sveces un gaismas dekorus.

‘’Iepriekš pagrabā glabāta malka, jo māja bija kurināma ar malkas apkuri. Pagrabs bija pabriesmīgs, taču saorganizēju, ka tajā ieliek durvis un saved jaunā kārtībā.

Vasarā, kad ārā ir ļoti karsts, mēs varam noiet pagrabā iebaudīt sārtvīna glāzi,” ar unikālo pagrabu lepojas Daina.

Bet kurš te ir galvenais saimnieks? ‘’Sandis, viennozīmīgi. Es uzskatu, ka mājas saimnieks ir vīrietis,’’ par tradicionālām vērtībām ir Daina.

Jau drīzumā Skaties.lv lasi arī jubilejas interviju ar Sandi, kurā mākslinieks atklās lietas no savas dzīves, par ko līdz šim klusējis!

11 komentāri