Komentāri

Ar jaunu muzikālu veikumu pašmāju hiphopa cienītājus iepriecinājis reperis Dii. Hiphopa klausītāju uzmanībai nodota jauna dziesma ”Zemeslode” un mūzikas videoklips.

Dziesma ”Zemeslode” atrodama repera Dii un hiphopa dīdžeja Krii jaunajā albumā ”Kultūra”, kas tapis sadarbībā ar bītmeikeri Niklāvz.

Albums ir 10 skaņu celiņu apkopojums ar pieciem Dii repa skaņdarbiem, kas papildināti piecām DJ Krii scratch etīdēm, tās savienojot vienā nepārtrauktā hiphopa kompozīcijā.

Kā norāda mūziķi, albumā iztirzātas nopietnas, globāli aktuālas tēmas un problēmas.

Reizē ar albumu tapis arī jauns video dziesmai ”Zemeslode”. Tajā Dii, īstajā vārdā Didzis Krastiņš, pauž savu skatījumu par globālajām bezjēdzībām, kas atkal un atkal notiek ar mūsu planētu.

Video klipa autors ir Salvis Āre. Pats video klips ir filmēts Latvijā, bet producēts Berlīnē.

Videoklipa vieta ir izvēlēta atbilstoši Dii tekstam un ziņojumam, ko reperis vēlas nodot klausītājam. Video reflektē šo vēstījumu un akcentē, cik daudzslāņaina un sarežģīta ir šīs dziesmas tēma.

”Izmantojot dažādus vizuālos efektus, tiek radīta atbilstoša noskaņa, kas tiek papildināta ar jaunām emocijām un pieredzi gan skatītājam, gan klausītājam,” Skaties.lv norāda klipa izdevēji.

Albums ”Kultūra” ir atrodams visās populārākajās straumēšanas vietnēs un pieejams arī CD formātā.

Baudi arī Dii iepriekšējo veikumu – dziesmas “Māja” videoklipu!

Dii darbojies repa apvienībā ”Full Clipp”, kas 1996. gadā izveidojās Siguldā un pastāvēja līdz 2004. gadam. Tās dalībnieki bija arī pazīstamais hiphopa izpildītājs Gacho, reperi Domino un Rezidents. Apvienība darbojusies izdevniecības ”Riga Records” ietvaros, daudz koncertējusi kopā ar Latvijas hiphopa aizsācēju Ozolu.

”Full Clipp” darbojās arī projektā ”Austrumbloks”, kas ir zīmīgs ar to, ka tajā pirmoreiz apvienojās 19 latviski un krieviski runājoši hiphopa izpildītāji.

Lasi vēl