Reiniku ģimene rada dziesmu albumu un grāmatu bērniem

0 Komentāru

Vasaras izskaņā Reiniku ģimene un izdevniecība “MicRec” mazos klausītājus, lasītājus un viņu vecākus Latvijā iepazīstina ar jaunu varoni – lācēnu Ričiju Rū un viņa draugiem mežā.

”Ričijs Rū rīko koncertu” ir jauna, krāsaina un interaktīva dzejoļu un krāsojamā grāmata, kas papildināta ar 11 dziesmu albumu. Šis projekts ir īsts Reiniku ģimenes lolojums. Bērnu dzejoļu autore ir vecmamma Veronika Reinika, tos par dziesmām pārvērtis mūziķis Lauris Reiniks, bet visa projekta idejas autore ir Rūta Reinika-Preisa.

”Šķirstot senāk izdotos vecmāmiņas dzejoļu krājumus, man radās vēlme tiem piešķirt jaunu elpu. Iedzīvināt tos, gan vizuālā, gan muzikālā formā, lai mazajam dēliņam Ričardam atstātu jauku ģimenes piemiņu un mums ikdienā būtu ko lasīt, klausīties un dziedāt.

Es vēlējos radīt grāmatiņu ar ilustrācijām, kādas bija manā bērnībā – sirsnīgas, mīļas un ar saprotamiem tēliem. Māksliniece Guna Miķelsone brīnišķīgi šo sajūtu uztvēra un radīja visus tēlus.

Šķiet, ka muzikāli arī uzķērām pareizo stīgu. Jau no pirmās dziesmas, ko Lauris man atsūtīja, Ričiņš nebeidza prasīt, lai uzlieku vēlreiz un vēlreiz.

No sirds ticu, ka esam radījuši kaut ko tādu, kas būs noderīgs katrā ģimenē, kurā aug zinātkāri, radoši un mūziku mīloši bērni,” stāsta projekta idejas autore Rūta Reinika-Preisa, kura pati arī piedalījusies pāris dziesmu ierakstā kā soliste.

Grāmata ”Ričijs Rū rīko koncertu” ir interaktīva. Tai līdzi nāk krāsojamās lapas un kompaktdisks ar visām dziesmām un to pavadījumiem. Katra lappuse grāmatā ir papildināta ar QR kodu, kuru noskenējot dzejolis un lapa atdzīvojas un ir iespēja noskatīties un noklausīties konkrētā dzejoļa videoversiju “YouTube”.

”Man tas bija liels un patīkams izaicinājums komponēt dziesmas tieši bērniem. Viņi ir visprasīgākā un godīgākā auditorija. Nekad agrāk to nebiju darījis. Man galvenais bija, lai patīk Rūtas puikam Ričardam. Viņš jau ir galvenais iemesls šim visam. Un priecājos, ka viņam tiešām patīk un prasa, lai spēlē vēl un vēl.

Ticu, ka arī visiem citiem Latvijas bērniem iepatiksies mūsu lācēns Ričijs Rū un viņa draugi, un drīz visi kopā varēsim dziedāt šīs dziesmas koncertos”, stāsta dziesmu komponists un izpildītājs Lauris Reiniks.

Grāmata un albums ”Ričijs Rū rīko koncertu” ir pieejamā visās grāmatu tirdzniecības vietās Latvijā un interneta veikalā micrec.lv. Dziesmas pieejamas lejupielādei visās mūzikas straumēšanas platformās.

Šā gada izskaņā Ričijs Rū ar koncertiem ciemosies pie bērniem Latvijā savā pirmajā koncerttūrē.

0 Komentāru