Reiniks: Dziesmā ”Pūt, vējiņi” iekodēts tik liels latviskums, ka sirds sažņaudzas

3 komentāri
Reiniks: Dziesmā ”Pūt, vējiņi” iekodēts tik liels latviskums, ka sirds sažņaudzas
instagram.com/laurisreiniks/

14. novembrī – pašā Patriotu nedēļas vidū – savu stāstu par Latviju atklāj populārais mūziķis Lauris Reiniks. Viņš atzīst, ka latvietība īpaši ieslēdzas brīžos, kad atrodas ārpus Latvijas.

“Man Latvija asociējas ar ļoti daudzām lietām, bet pirmā lieta droši vien ir jūra un daudz, daudz meža. Un to visvairāk var redzēt no lidmašīnas. Ir vieni vienīgi meži, un pat lielpilsētas izskatās maziņas,” raidījumā “900 sekundēs” atzina Lauris Reiniks. ”Latvija ir maza, zaļa valsts, kurai paveicies būt pie skaistas jūras.”

”Vēl man Latvija ir mūzika – latviešu dziesmas. Tādas dziesmas un mūzika, kā ir Latvijā, nav nekur citur. Atsevišķās dziesmās ir iekodēts tik liels latviskums, ka, esot ārzemēs un dzirdot šo dziesmu vai izpildot, nedaudz sirds sažņaudzas. Viena no tām man ir “Pūt, vējiņi”,” norāda mūziķis.

Reinikā latvietība ieslēdzas tieši brīžos, kad viņš devies uz ārzemēm un cenšas Latvijas vārdu nest pasaulē. “Tā kā amerikāņi taisa savas filmas, tā es taisu stāstus par Latviju. Tikai to labāko – cik te viss ir skaisti, cik te viss ir forši, visiem jābrauc pie mums ciemos,” stāsta Reiniks.

Pēc viņa domām, Latvijā dzīvo uzņēmīgi, stipri, drosmīgi cilvēki.

Video: Lauris Reiniks intervijā “900 sekundes”

3 komentāri