Rača fani stundu stāv rindā pēc dzejnieka autogrāfiem

4 komentāri
Rača fani stundu stāv rindā pēc dzejnieka autogrāfiem
RITVARS STANKEVIČS

Ceturtdien, 22. augustā, izpārdotā Dzintaru koncertzālē notika dzejnieka un mūziķa Guntara Rača jaunās dzejoļu grāmatas ”Mīlestība ir” atvēršanas svētku koncerts. Publika uzstāšanos uzņēma ar stāvovācijām un pēc koncerta vēl ilgi uzkavējās koncertvietā, lai tiktu pēc mākslinieka autogrāfiem.

Koncerta divās daļās izskanēja dziesmas no grupas ”Saldās sejas” jaunā albuma ”Klausieties visi!”, dziesmu pirmatskaņojumi un grupas ”bet bet” 28 gadu laikā izlolotais zelta repertuārs. Koncertā uzstājās arī tādi mūziķi kā Ivo Fomins, Mārtiņš Ruskis, Katrīna Bindere, Normunds Jaukušonoks, Kristena Cīrule, Roberts Dinters un Vilnis Krieviņš.

Teju trīs stundu ilgais koncerts noslēdzās ar stāvovācijām, bet pats autors vēl gandrīz stundu sniedza autogrāfus ikvienam koncerta apmeklētājam, kurš to vēlējās, un tādu bija krietns pulks.

”Mans apgalvojums, ka ”Mīlestība ir”, nav izdomājums. Es šo mīlestību vakar izbaudīju pilnā mērā. Uz skatuves bija mani draugi, bet zālē cilvēki, kurus es no sirds mīlu un cienu. Es esmu pateicīgs liktenim, ka atkal esmu atsācis rakstīt dzejoļus un ka ir tik neticami daudz lielisku cilvēku, kas tos lasa un ar tiem dalās,” teic Guntars Račs.

Viņš priecājas, ka septembrī atkal dosies uz lielām un mazām bibliotēkām, lai satiktos ar cilvēkiem Vilcē (10.09), Daugavpilī (11.09), Trapenē (13.09), Bārtā (14.09), Bērzainē (1.09), Kandavā (19.09), Mārupē (20.09), Lutriņos (28.09), Jaunalūksnē (4.10), Kalāčos (6.10) un visur, kur vēl tiks uzaicināts.

Grāmata ”Mīlestība ir” ir pieejama komplektā ar CD, kurā ieskaņotas 15 dziesmu akustiskās versijas Zigfrīda Muktupāvela, Intara Busuļa, Ivo Fomina un citu solistu izpildījumā.

4 komentāri