“Prāta vētrai” jauna dziesma “Tevis dēļ”; pirmatskaņojums dzīvajā notiks ”X Faktorā”

6 komentāri
“Prāta vētrai” jauna dziesma “Tevis dēļ”; pirmatskaņojums dzīvajā notiks ”X Faktorā”
Antons Korbijns

Grupa ”Prāta vētra” laidusi klajā jaunu singlu ”Tevis dēļ” no aprīlī gaidāmā albuma. ”Tevis dēļ” pirmatskaņojums dzīvajā izpildījumā notiks svētdienas, 5. novembra, vakarā uz vērienīgā šova ”X Faktors” skatuves un kanālā TV3.

“”Tevis dēļ” ir par divām lielām mīlestībām – dievišķo mīlestību pret cilvēku, to mīloši kosmisko spēku, kas katru rītu mūs priecē ar sauli debesīs, tur upes starp krastiem un ļauj mums te būt, elpot un radīt.

Un otra, protams, ir cilvēka mīlestība uz līdzcilvēku, un cik daudz esam gatavi darīt viens otra (tevis/manis) dēļ, pat ja tam seko skumjš šķiršanās brīdis,” grupas jauno veikumu komentē solists Renārs Kaupers.

Kā intervijā “900 sekundes” akcentēja Kaupers, jaunais albums solās būt gana patriotisks: “Latvijas simtgade arī mūsos ir raisījusi papildu emocijas tieši uz nacionālo tēmu. Mums būs dziesma ar nosaukumu “Trejādas saules”, mums būs dziesma “Pirmais latvietis uz Mēness”. Simtgadē simtgades cienīgas tēmas.”

Lielākā daļa jaunā albuma materiāla rodas grupas mēģinājumu telpā Rīgā, kopā ar producentiem un dziesmu līdzautoriem Davidu Larsonu un Povelu Olsonu no Zviedrijas. Vienā no šādām spraigām darba dienām arī radās ”Tevis dēļ”. Darbs pie albuma rit pilnā sparā, un ”Tevis dēļ” šobrīd ir ”gatavākais auglis groziņā”, ar kuru mūziķi nepacietīgi vēlējās dalīties.

Video: “Prāta vētra” intervijā “900 sekundes”

Nākamais, 2018. gads, ”Prāta vētrai” būs ne tikai jaunā albuma iznākšanas gads, bet arī Latvijas koncerttūres gads ar pieciem grandioziem koncertiem lielākajās Latvijas pilsētās.

Koncerttūres atklāšanas koncerts ierasti notiks ”Prāta vētras” dzimtajā pilsētā Jelgavā, Lielupes pļavā pretī skaistajai Jelgavas pilij, bet Valmierā, ņemot vērā lielo apmeklētāju skaitu iepriekšējās tūres koncertā Pauku priedēs, 2018. gada koncerts notiks plašajās Dīvaliņa pļavās Valmieras centrā.

Pēc ilgāka pārtraukuma ”Prāta vētra” piestās arī Latgalē, kur spilgtā atmiņā visiem palicis sirsnīgais koncerts Preiļos pirms sešiem gadiem.

Lielais noslēguma koncerts norisināsies Mežaparka Lielajā estrādē, kur iepriekš tika sasniegts apmeklējuma rekords – 45 000 skatītāju.

Biļetes uz ”Prāta vētras” 2018. gada vasaras koncerttūri pārdošanā būs no pirmdienas, 6. novembra. Pirmās trīs dienas – par īpaši izdevīgu cenu.

Koncerttūres datumi:

  • 21. 07. 2018 Jelgavā, Lielupes pļavā pretī Jelgavas pilij,
  • 28. 07. 2018 Valmierā, Dīvaliņa pļavās,
  • 3. 08. 2018 Ventspilī, Reņķa dārzā,
  • 11.08. 2018 Daugavpilī, stadionā ”Lokomotīve”,
  • 17.08. 2018 Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē.

Video: “Prāta vētra” – “Tevis dēļ”

6 komentāri