”Prāta vētra” kopā ar grupu ”Tautumeitas” izdod dziesmu no jaunā albuma

0 Komentāru

Šodien, 21.oktobrī, pirmizrādi piedzīvos grupas “Prāta vētra” jaunā albuma koncertfilma “Gads bez kalendāra”. Līdz ar albuma iznākšanu grupa piedāvā jaunu dziesmu “Tur, kur Dieva kamanas slīd”, kas tapusi sadarbībā ar grupu “Tautumeitas”.

“Zinot, ka tik drīz vēl ar klausītājiem netiksimies, gribējās “Vētras” jaunās dziesmas nospēlēt dzīvajā un to arī kvalitatīvi iemūžināt. Ar scenogrāfiju, ekrāniem, dejotājiem un visu, kas vien man iešāvās prātā.

Izvēloties albuma nosaukumu, “Prāta vētra”, protams, domāja par 2020. gada pandēmiju, kad viss apstājās, īpaši jau mākslas un kultūras jomā. Kurš gan varēja paredzēt, ka ironiskā kārtā albums ar šādu nosaukumu iznāks tajā dienā, kad valstī atkal tiek pasludināts “lokdauns”,” jauno albumu komentē bundzinieks un režisors Kaspars Roga.

Līdz ar albuma iznākšanu “Prāta vētra” piedāvā noskatīties un noklausīties dziesmu “Tur, kur Dieva kamanas slīd”, kas tapusi sadarbībā ar grupu “Tautumeitas”.

Renārs Kaupers teic: “Jau no “Tautumeitu” pirmsākumiem mēs skatāmies uz viņām ar apbrīnu. Kā tik jaunas un ārēji trauslas meitenes var tik pārliecinoši nest mūsu senču gara spēku? Pie tam tas notiek mūsdienīgi, dzīvi un ļoti ieturētā stilā. Mums ir milzīgs prieks, ka varam sadarboties šajā albumā!”

Kopumā “Tautumeitas” piedalās trijās “Gads bez kalendāra” kompozīcijās, tai skaitā tituldziesmā, kurā kopā ar Renāru dzied Asnate Rancāne.

“Es pat neatceros, kā sākās mūsu draudzība ar “Prāta vētru”. Tas notika tik organiski, un tā pavisam noteikti nebija tehniska divu mūzikas grupu sadarbība, bet gan radniecīgu dvēseļu veldzēšanās šajā brīnumskaistajā radošajā procesā, ko papildināja gaužām cilvēcīga sirsnība un mīļums.

Laikmetā, kad viss jau ir izdomāts un redzēts, puiši ir spējuši pilnībā pārsteigt. Tas viss, kas dzirdams un redzams koncertfilmā, atgādina eksotisku un emocionālu ceļojumu cauri Āzijas pārsteigumu līkločiem, taču tie nebūtu “Prāta vētras” puiši, ja visam cauri nebūtu jūtama latviskā stīga un siltums,” stāsta Asnate Rancāne.

Koncertfilmu ar visām 10 jaunā albuma dziesmām būs iespējams skatīties arī pēc pirmizrādes, un visi, kas iegādājušies biļeti ekase.lv, varēs to skatīties atkārtoti.
0 Komentāru