Populāri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mūziķi ”Baltijas ceļa” gadadienā apvienojas kopdziesmā

11 komentāri
Populāri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mūziķi ”Baltijas ceļa” gadadienā apvienojas kopdziesmā
EDIJS ANDERSONS

Akcijas ”Baltijas ceļš” 30. gadadienā kopīgā dziesmā vienojušies Baltijas valstu mūziķi. Latviešu grupa ”Instrumenti”, lietuviešu dziedātāja Jazzu un igauņu grupas ”Ewert and the Two Dragons” līderis Everts Sundja klausītāju novērtējumam piedāvā dziesmu ”Via Baltica”.

Kā norāda mūziķi, jaunā dziesma trīs Baltijas valodās aicina atcerēties, cik vērtīga ir brīvība – brīvība, pēc kuras šīs trīs tautas ilgojās, kopīgi veidojot ”Baltijas ceļu”, un nodot šo atziņu no paaudzes paaudzē.

”Šis kopdarbs ar Baltijas gara brāļiem un māsām visupirms ir kā sirsnīga pateicība mūsu vecākiem un vecvecākiem, kuri 1989. gada 23. augustā bija daļa no stiprākās ķēdes pasaulē. Vienlaikus lai šī dziesma izskan kā prieka un degsmes pilns apliecinājums, ka esam ārkārtīgi laimīgi būt šīs pieredzes skolnieki, tagad – šīs ķēdes turpinājums un brīvas zemes saimnieki.

Ja skaņās iekodētie viļņi spēs iešūpot vismazākos lietuviešu, igauņu un latviešu ķiparus mūsdienās, tas dos neizmērojamu prieku un ticību, ka tautas spēj kļūt arvien saliedētākas un arvien atmosties ne tikai tumšā stundā,” teic Jānis Šipkēvics no grupas ”Instrumenti”.

Jaunās dziesmas mūzikas autors ir Reinis Sējāns no grupas ”Instrumenti”, savukārt teksta autors ir latviešu dzejnieks Marts Pujāts. Igauņu valodā dziesmu atdzejoja igauņu rakstnieks Contra (Margus Konnula) un dziedātājs Everts Sundju , bet lietuviešu valodā – dziedātāja Jazzu.

Līdz ar dziesmu, kas tiek publiskota lielākajos mūzikas straumēšanas servisos, tiek publiskot dziesmas videoklips, kas tapis sadarbībā ar ”Vides Filmu studiju”, klipa režisors ir Dainis Kļava un operators Jānis Šēnbergs.

Noskaties!

Dziesmas pirmatskaņojums notika 21. augustā, klātesot Valsts prezidentam Egilam Levitam, Lietuvas Republikas vēstniekam Latvijā Artūram Žurauskam (Artūras Žurauskas) un Igaunijas vēstniecības Rīgā misijas vadītājas vietnieces Karmenai Lausai (Karmen Laus).