”Policisti Spānijā ir ”dzīvnieki”, ne tūristu draugi, viņi neieredz atpūtniekus.” Pianists Ivars Kļaviņš brīdina ceļotājus

7 komentāri
”Policisti Spānijā ir ”dzīvnieki”, ne tūristu draugi, viņi neieredz atpūtniekus.” Pianists Ivars Kļaviņš brīdina ceļotājus
PUBLICITĀTES FOTO

Pianists Ivars Kļaviņš jau vairāk nekā nedēļu ir atgriezies Latvijā no ceļojuma pa Barselonu. Pēc piedzīvotās apzagšanas un cīņas ar policiju, mūziķis izlēmis pabrīdināt par Barselonu un pilsētā valdošo noziedzību.

Ivars stāsta, ka ar kolēģiem Aleksandru Ozolu un Katy Tindemark devušies uz Barselonu gan nopelnīt naudiņu, gan atpūsties.

Veselu mēnesi mūziķi nepacietībā “trinušies”, jo vēlējušies izbaudīt silto zemju burvību un aizmirst Latvijas ziemu.

”Naktī ielidojām Barselonā un uzreiz sastapām pirmos pilsētas iedzīvotājus, maza auguma, tumšādainus vīriešus, kuri bija tērpušies treniņtērpos. Uzreiz radās sajūta, ka jābūt uzmanīgiem,” par pirmo iespaidu stāsta Ivars.

Ejot uz viesnīcu, vīriešu kārtas ceļotāji pārliecinājās, ka acīm ir jābūt arī ”pakausī”, bet viņu kolēģe Katy bija pacilāta, neuztraucās absolūti par neko.

Ivars informē, ka pa dienu Barselonā ir diezgan droši, bet tāpat notiek somiņu vai telefonu izraušana no rokām, citas zādzības. Dienas laikā jautrie ceļotāji apskatījuši tūrisma objektus un nav redzējuši daudz nekārtības.

”Pienāca vakars, noskanēja baznīcu zvani un ielās sāka parādīties ”tumšie spēki”, gluži kā vampīru filmās. Ja dienas laikā Barselonā ir jauki, tad vakaros, kafejnīcām un veikaliņiem tiek aizvērti logi un durvis ar metāla režģiem, uz kuriem ir sarakstīti grafiti. Tūristu pilsētas centrs pārvēršas par sava veida geto, ielās parādās narkotiku tirgoņi, prostitūtas, noziedznieki, kuri tevi vēro, izseko, jo tu neesi vietējais,” informē Ivars.

Barselonas parkā apzagta latviešu dziedātāja Katy Tindemark

Nepagāja ne pāris dienas, kad Katy nozaga somiņu, kurā atradās nauda un citas personīgās lietas. Ivars piebilst, ka zagļi to izdarīja tik meistarīgi, ka viņi, piecu cilvēku kompānija, neko neredzēja un nemanīja.

Apzinoties, ka ir nozagta somiņa, mākslinieki devās pie patrulējošajām policijas ekipāžām. Likuma sargi teica, ka somiņu varēs atrast kādā no atkritumu tvertnēm un pat necentās palīdzēt latviešu tūristiem.

”Policisti Spānijā ir ”dzīvnieki”, ne tūristu draugi. Gluži pretēji, viņi neieredz iebraucējus. Vienu vakaru, kad dzērām vīnu publiskā vietā, mūs aizturēja un ar ieročiem draudot, lika uzrādīt ID. Izrakstīja soda kvītis un izlikās, ka nemana, ka aptuveni trīsdesmit metrus tālāk dežurē vietējais dīleris, kurš tirgo narkotikas,” atklāj Ivars.

Spānijā ”kulturāla vīna dzeršana” Ivaram Kļaviņam beidzas ar policijas draudiem un sodu

Pianists nekad neaizmirsīs kontrastus starp Barselonas centru dienā, kur tirgo puķītes, strādā restorāni, kafejnīcas, viss ir gaišs, tīrs, bet, tiklīdz iestājas tumsa, tā skaistā vieta pārvēršas par ārprātu.

Kā piemēru Ivars nosauc prostitūtu, kura piedāvā savus pakalpojumus, bet jau pēc minūtes turpat uz ielas nokārto savas dabiskās vajadzības.

Mūziķis aicina arī skatīties zem kājām, daudziem Barselonas iedzīvotājiem ir suņi, un tikai retais aiz sava mīluļa savāc izkārnījumus, arī sētnieki nepievērš uzmanību dabīgas izcelsmes atkritumiem.

”Ieliekot sociālajos tīklos ierakstu par Katy apzagšanu, daudzi draugi rakstīja savu pieredzi. Viens draugs jauno gadu sagaidīja Barselonā un uguņošanas laikā, ejot cauri pūlim, apzaga divus no viņu kompānijas. Ik pa mirklim viņi varēja sajust svešas rokas kabatās, kuras centās saņemt telefonu vai maku,” šausminās Ivars.

Kā stāsta Ivars, cilvēki, kuri zog skaistajā tūristu iecienītajā pilsētā, nav spāņi, bet gan pārbēdzēji no Alžīrijas un Maroko. Parasti šādas personas, lai izdzīvotu izvēlas vieglāko ceļu – tūristu apzagšanu.

”Tagad smaidu, iepriekšējās attiecībās raudāju.” Katy Tindemark Spānijā atrod mīlestību

”Pēc ceļojuma parunāju ar vairākiem draugiem, kuri kādu laiku dzīvojuši Spānijā. Viņi teica, lai atpūstos bez domām par zagļiem jādodas uz Spānijas ziemeļiem. Tā kā man Spānija kā tāda patīk, tad izmantošu šo ieteikumu nākamajam ceļojumam uz saulaino valsti,” informē Ivars.

Ikvienam, kurš dodas uz Barselonu, Ivars iesaka atcerēties, ka zagļi zog ļoti ātri un profesionāli, jāsargā savas mantas. Toties viesnīcās jāaizver logi, jo zagļi lien iekšā un iznes ārā visu, ko vien iespējams pārdot.

Neskatoties uz visu slikto, kas piedzīvots, Barselonā notikušas arī labas lietas. Katy satikusi lielo mīlu, īstu spāni, un pārim viss ir kā pasakā, bet Ivars ar kolēģi Aleksandru relaksējās un ieguva enerģiju jauniem darbiem un mērķu piepildīšanai.