Pirmo laiku pēc dzemdībām Dināra Rudāne jutusies kā “piena fabrika”, ne cilvēks

2 komentāri
Pirmo laiku pēc dzemdībām Dināra Rudāne jutusies kā “piena fabrika”, ne cilvēks
INSTAGRAM

Dziedātāja Dināra Rudāne pirms nepilna pusgada kļuva par māmiņu meitiņai. Paejot laikam, māksliniece sociālajā tīklā ”Instagram” ievietojusi ierakstu, kurā pastāsta par savām patiesajām sajūtām, kuras viņu pārņēmušas uzreiz pēc meitas dzimšanas.

Kā dziedātāja raksta sociālajā tīklā ”Instagram”, viņa izlēma padalīties ar pirmā laika sajūtām, kuras viņu pārņēmušas pēc meitas dzimšanas, jo viņas māsa kļuvusi par māmiņu, un, atbalstot māsu, viņa atcerējusies par sevi.

Pēc meitas dzimšanas Dināra sapratusi, ka var raudāt, satraukties, krist panikā un izbaudīt līdz šim neizjustas emocijas. Turklāt pēc ķeizargrieziena viņa maz kustējusies un visas rūpes par jaundzimušo gūlušās uz vīra pleciem.

Pirmajā pēcdzemdību dienā bijusi nesapratne par to, kas notiek, pateicoties vīra atbalstam, māksliniecei bijis vieglāk iepazīties ar pārtīšanas galdiņu un citām tehnikām.

”Lēnām “velkoties” pa garo Dzemdību nama gaiteni, vērojot citas māmiņas, kuras ved ratiņkrēslā ar tādiem pašiem katetriem, man šis skats “nelīmējas” kopā ar iedomāto pēcdzemdību prieku,” sociālajā tīklā raksta Dināra.

Katra jauna meitas kustība viņai likās kā kāds simptoms pēcdzemdību traumai, to visu nemazināja ne vīra Ervīna, ne ārsta vārdi, par to, ka meitai viss ir kārtībā.

Foto: dziedātāja Dināra Rudāne greznojas pašas rokām šūtā kleitā

Tāpat pirmajā laikā dziedātāja sev nespēja piedot, ka netika galā pati un bija jātaisa ķeizargrieziens. Pārdzīvojumi bijuši, par spīti tam, ka ārsti teikuši, ka bērns bijis par lielu viņai.

Tagad māksliniece saprot, kāda tā ir laime, ka šāda operācija eksistē, jo nu priecājas, ka tur meitu klēpī un nav būtiski, ko tas prasījis.

”Pirmajās dienās manas smadzenes ”vārījās” un tam visam vēl pievienojās piena trūkums. Caur sāpēm liku meitiņu pie krūtīm un cerēju, ka tas parādīsies. Līdz asinīm, bija sajūta, ka pie krūts pielieku nenosegtu elektrības vadu,” raksta Dināra.

Foto: Dziedātāja Dināra Rudāne iesaka, kā izveidot ”makarončiku” frizūru

Tas viss licis dziedātājai teikt vīram, ka viņa ir slikta māte, jo nespēja ne pati piedzemdēt bērnu, ne to normāli barot.

Piens Dinārai parādījās tikai piektajā dienā un tik daudz, ka viņa varētu pabarot visu valsti.

”Jau esot mājās, atceros nakti, kad mazā raudāja un es biju kā ”zombijs”, nezināju, kā lai īsti palīdz, bija sakrājies nogurums, bezpalīdzība, tas viss lika raudāt skaļāk nekā meitiņai. Tas beigās viņu arī nomierināja,” tā Dināra.

Atvadas no ierastā dienas ritma, atrašanās četrās sienās, bērna barošana, ik pēc divām stundām, lika jaunajai māmiņai justies kā “piena fabrikai”, ne cilvēkam.

https://skaties.lv/izklaide/slavenibas/muziki/foto-blondinem-piestav-sarkana-krasa-andrejeva-un-rudane-sarme-sieviskigos-terpos/

Jau nākamajos mēnešos Dināra sākusi saprast, kāpēc meitiņa jūtas slikti un nu viņa vairāk nespēj atcerēties, kad pēdējo reizi bijušas nemierīgas naktis un mazā raudājusi.

Tāpat Dināra piebilst, ja nebūtu vīra, viņa vismaz piecdesmit reizes bez iemesla būtu izsaukusi ”ātros” un pati nokļuvusi psihiatriskajā klīnikā.