Pieredzējusī ceļotāja Natālija Tumševica-Ērgle sniedz padomus ceļot gribētājiem

1 komentārs
Pieredzējusī ceļotāja Natālija Tumševica-Ērgle sniedz padomus ceļot gribētājiem
Personīgais arhīvs

Dziedātāja un ”Rīgas balle” patronese  Natālija Tumševica-Ērgle jau no bērnības ir ceļošanas piekritēja. Viens no sievietes dzīves mērķiem ir apceļot pasauli. Sarunā ar portālu Skaties.lv Natālija sniedz padomus ceļot gribētājiem un atklāj savus lielākos iespaidus. Šogad dziedātāja jau viesojusies Itālijā un Abū Dabī.

Pirmo ceļošanas pieredzi Natālija ieguva jau desmit mēnešu vecumā, kad kopā ar vecākiem devās uz Čehoslovākiju, kur ģimene uzturējās nedēļu.

”Ceļojumi ir ļoti svarīgi. Tie dod jaunas emocijas, enerģiju, iedvesmu strādāt un pilnveidoties! Ceļojot būtiski saprast brauciena mērķus, budžetu, ilgumu, kompāniju, prioritātes un garastāvokli. Braucieni jāplāno laicīgi, lai tie būtu tieši tādi, kādus tu vēlies, lai sanāk ekonomiski, ne pārmaksāti ceļojumi.

Līdz 8.septembrim (“Rīgas balle 2018″) neplānoju iepazīt jaunas pasaules vietas, jo ar komandu jāgatavojas pasākumam. Apskatot jaunas vietas iesaku visu uztvert pozitīvi, meklēt interesantus un skaistus piedzīvojumus! Ja esi atvērts pasaulei – vienmēr atradīsi un piedzīvosi ko neaizmirstamu,” tā Tumševica-Ērgle.

Natālija iesaka lasīt atsauksmes ”Trip Advisor”, lapā var atrast reālus ceļotāju stāstus un izdarīt secinājumus. Ikvienam cilvēkam, katrai ģimenei ir sava gaume, intereses, jāuzklausa vienam otru un jāizvēlas ceļojums, kas visiem ļaus justies patīkami, komfortabli un baudīt ko interesantu.

Ja dodies romantiskā ceļojumā, izvēlies eksotiskās vai apslēptās vietas, kur mazāk cilvēku, būs silti un gaisā virmos romantiska atmosfēra, ja vēlies piedzīvojumus – sērfo, slēpo, ”daivingo”, kāp kalnos, brauc ar laivu pa kalnu upēm, ceļo ar velosipēdiem. Ja dodies atpūsties ar draugiem un vēlies aizmirst par maksājumiem jādodas uz ”All inclusive” viesnīcu.

Tāpat vienmēr ir iespēja noīrēt apartamentus un iejusties jaunā valstī kā vietējam – iet uz tirdziņiem, izbaudīt kultūru, tradīcijas no vietējo, ne tūristu skatupunkta.

”Mīļākās valstis, kurās esmu bijusi, ir Grieķija, Maldīvu salas un Amerika. Nemīļāko valstu nav. Visi ceļojumu galamērķi ir interesanti, visur ir sava atmosfēra un kolorīts. Man ceļošana ir loti svarīga dzīves sastāvdaļa. Viens no dzīves mērķiem ir apceļot pasauli, tā ir tik skaista un dažāda – kultūras, tradīcijas, cilvēki, vēstures pieminekļi, apskates vietas, pasaules brīnumi! Tas viss mani ļoti interesē un iedvesmo,” smaida Natālija.

Sievietei daudz sanāk ceļot arī sakarā ar spotu, agrāk profesionālā tenisa ietvaros, tagat pateioties pludmales tenisam, jo spēlē šo sporta veidu Latvijas izlasē.

Kā spilgtākās, pārsteidzošākās ceļojumu atmiņas māksliniece nosauc faktu, ka Maldivu salās nav automašīnu, visi pārvietojas ar velosipēdiem, ūdens un gaiss ir gandrīz vienas temperatūras, daba spilgtās krāsas un ”daivings”.

Natālija nevar nepieminēt Arābu Emirātu kultūru, grezno arhitektūru, milzīgos tirdzniecības centrus.

Atmiņā palikuši arī Amerikas debesskrāpji, multikulturāla sabiedrība un iespējas izpausties.

“Austrijas klasiskā kultūra, Vīnes un Zalcburgas arhitektūra, mūžīga mūzika, slēpošana! Itālijas ēdiena smarža, garšīgs ēdiens, mode, valoda, mūžīgā svētku atmosfēra! Noteikti varu daudz ko vēl piebilst, katrā valstī ir tik daudz kas interesents, savdabīgs, ko var atcerēties visu mūžu. Iesaku ikvienam ceļot un krāt atmiņas,” nobeidz Natālija.

1 komentārs