Pašmāju lielākās šovbiznesa zvaigznes vienojas Latvijas simtgadei veltītā dziesmā

0 Komentāru
Pašmāju lielākās šovbiznesa zvaigznes vienojas Latvijas simtgadei veltītā dziesmā

Valsts svētku mēnesī ar muzikālu veikumu iepriecinājuši Latvijā populāri mūziķi, kuri kopīgi ierakstījuši Jāņa Stībeļa sacerētu dziesmu ”Dzintara Latvijas stāsts”. Skaņdarbs ir skatuves mākslinieku velte Latvijai 100. dzimšanas dienā.

Pie domas par kopdziesmu mūziķis Jānis Stībelis nonācis ļoti vienkārša iemesla pēc – viņaprāt, jubilejas draugu pulkā svinēt ir jautrāk, daloties priekā ar citiem, tādēļ, kā viņš uzsver, dziesmas ierakstā dzirdamas daudzu Latvijā iecienītu dziedātāju balsis.

Dziesmā kopā ar Stībeli apvienojušies Aija Andrejeva, Intars Busulis, Aminata Savadogo, Māra Upmane-Holšteine, Ivo Fomins un Antra Stafecka, bet dziesmas videoklipā piedalījies arī Dailes teātra aktieris Andris Bulis.

”Ideja radās kā sveiciens Latvijai lielajā jubilejā. Melodijā ir gan nedaudz teiksmainuma, taču visnotaļ gribējās saglabāt pozitīvu un nākotnē vērstu skatījumu.

Savukārt dziesmas tekstā ir izmantots nedaudz Latvijas vēstures un nacionālo simbolu – teika par seno letu karogu, vēstures pagriezieni, kara pelni, Latvijas brīvvalsts tapšana, strēlnieki un varoņu kapi, dzintars, linu villaine. Vārdu sakot, simbolismu ir daudz, kas it kā dziesmai uzliek svinīgu, sakrālu formātu, tomēr nākotnē jāraugās ar gaišu skatu.

Tāpēc svinēsim visi kopā, pūtīsim taures, sitīsim bungas, smaidīsim, priecāsimies, ka mums ir pašiem sava valsts!” tā Jānis Stībelis.

Noklausies!

Dziesmas mūzika, vārdi, dziesmas producēšana un aranžējums – Jānis Stībelis, ģitāras – Jānis Kalniņš, miksēja un ierakstīja Gints Stankevičs (”Factory Sounds Studios”).

0 Komentāru