Osokins un daiļās māsas Balanas uzmirdz krāšņā fotosesijā

0 Komentāru
Osokins un daiļās māsas Balanas uzmirdz krāšņā fotosesijā
JĀNIS ROMANOVSKIS

Atgriezušies Latvijā – Andrejs Osokins pēc koncerta leģendārajā Berlīnes Filharmonijā, bet māsas Balanas – Izraēlā, mūziķi uzsākuši intensīvu mēģinājumu procesu Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pošoties Latvijas koncerttūrei, mūziķi piedalījušies elegantā fotosesijā.

Māsu Kristīnes un Margaritas Balanas un Andreja Osokina Kino mūzikas koncertos klausītāji izdzīvos cilvēka mūžu dažādu valstu kino mūzikas stāstā – no šūpuļdziesmas caur mīlestību un nāvi līdz pat atdzimšanai.

Tādēļ par fotosesijas vietu tika izvēlēts kinoteātris “Splendid Palace”.

Koncerta pirmajā daļā programmas koncepciju iezīmēs Johanesa Brāmsa slavenā, maigi sapņainā Šūpuļdziesma blakus nepielūdzamajai nāves tēmai no 118. opusa Intermeco, bet noslēgumā kaislīgais un kūsājošas dzīvības enerģijas pārpilnais Pirmais klavieru trio.

Koncerta otrajā daļā būs dzirdamas kompozīcijas no tādām filmām kā Franko Dzefirelli “Romeo un Džuljeta”, Alfrēda Hičkoka “Psiho”, Ingmara Bergmana “Mīklaini kā spoguļi”, Stenlija Ku-brika “Berija Lindona” un “Acis plaši aizvērtas”, Andreja Tarkovska “Nostalģijas”, Žana Pjēra Ženē “Amēlija”, Romāna Poļanska “Rozmarijas bērns”, Leonīda Leimaņa “Purva bridējs”, Deivida Linča “Tvinpīka”, Stīvena Spīlberga “Žokļi” un citām. Tās būs Nino Rotas, Marģera Zariņa, Jana Tīrsena, Andželo Badalamenti, Džona Viljamsa, kā arī Johana Sebastiāna Baha, Ferenca Lista, Sergeja Prokofjeva un Kloda Debisī kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm. Koncerta programmas aranžējumu autors un kom-ponists – Leo Lobrevs.

Izcilo mūziķu sniegumu papildinās speciāli šai programmai veidotas mākslinieka Jāņa Roma-novska video projekcijas.

Koncerttūres datumi:

4. oktobrī plkst. 19.00 Mazajā Mežotnes pilī – izpārdots

5. oktobrī plkst. 16.30 Rūmenes muižas jaunajā koncertzālē: “KŪTS: kultūras un svinību telpa”.
Biļetes: ekase.lv

6. oktobrī plkst. 16.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Biļetes: bilesuparadize.lv

11. oktobrī plkst. 19.00 Ventspils koncertzālē “Latvija” – izpārdots

12. oktobrī plkst. 19:00 Ogres novada Kultūras centrā – Biļetes: bilesuparadize.lv.

0 Komentāru