Olga Rajecka sveic Imantu Kalniņu jubilejā un TV ēterā sajūsmina ar ”Svētku dienu”

0 Komentāru

Siltus vēlējumus 80. dzimšanas dienā Imants Kalniņš šodien sagaidīs no daudziem. Bet šorīt “900 sekundēs” ar īpašu sveicienu komponistam studijā viesojas dziedātāja Olga Rajecka.

“Imants Kalniņš man nozīmē to, ka tā ir mūzika – visskaistākā manā dzīvē, ko es esmu izpildījusi jau 35 gadus. Un domāju, ka vēl to darīšu ilgi un dikti, jo šī mūzika man ir tik dziļi, ka dziļāk vairs nevar būt,” raidījumā “900 sekundes” saka Olga Rajecka.

Olgas vārds iet roku rokā ar Imantu Kalniņu un grupu “Turaidas roze”. Atceroties abu pirmo tikšanos, Olga saka, ka Imanta vēlējums dziedātājai bijis tikt galā ar uzdevumu. “Viņš nekad neteica, ka tas būs grūti, es zināju, ka tas būs ļoti skaisti, un katra dziesma ir ļoti īpaša,” teic dziedātāja.

Viņa nenoliedz, ka dziedāt Kalniņa dziesmas nav viegli: “Ir mazliet jāpastrādā, lai šo mūziku varētu izdziedāt.”

Jautāta, ar ko Imanta Kalniņa mūzika atšķiras no citu komponistu mūzikas, ko viņa ir dziedājusi, Rajecka saka: “Imanta Kalniņa mūzika ir tautas mūzika. To nevar salīdzināt ne ar vienu. Ja klausās Imantu Kalniņu, var pateikt – tā ir latviešu komponista mūzika.

Un es ar to lepojos, ka man ir bijis gods dziedāt viņa ļoti skaistās, ar ļoti labiem tekstiem, ļoti labu dzeju apveltītās dziesmas.”

0 Komentāru