Noklausies! Ierakstīta burvīga tautasdziesmas ”Pūt, vējiņi” ģitārversija

1 komentārs
Noklausies! Ierakstīta burvīga tautasdziesmas ”Pūt, vējiņi” ģitārversija
PUBLICITĀTES FOTO

Ar jaunu dziesmu sava talanta cienītājus iepriecinājis pašmāju ģitārists Gints Smukais – viņš izdevis jaunu aranžiju latviešu tautasdziesmai ”Pūt, vējiņi”. Skaņdarbs ir otrais priekšvēstnesis mūziķa gaidāmajam otrajam studijas albumam ”Atkusnis”.

Kā atzīst ģitārists Gints Smukais, ”Pūt, vējiņi” ir viena no viņa mīļākajām melodijām.

”Pie dziesmas aranžijas nonācu netīšām. Bija vēls vakars, un nebija iedvesma radīt ko jaunu, bet pirksti niezēja spēlēt ģitāras stīgas. Tā nu es neiedvesmots pa riņķi sāku spēlēt ”Pūt, vējiņi” melodiju.

Dažreiz nemierīgu prātu var noguldīt mierā ar vienkāršu un ciklisku melodiju. Un idejas uzplaiksnīja ik pēc katra melodijas cikla beigām,” par to, kā tautasdziesmas ieguvusi jaunu skanējumu, stāsta Smukais.

Aranžijas forma tika papildināta un noslīpēta, pateicoties mūziķa un producenta Kaspara Niklasona padomiem.

Ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, ar kuru Gintam Smukajam bija sadarbība sava pirmā studijas albuma ”Flourish” ietvaros, dalās pārdomās par ”Pūt, vējiņi” aranžiju un Ginta otro studijas albumu ”Atkusnis”, ko viņam ir bijusi iespēja noklausīties, lai gan pie klausītājiem tas nonāks 31. jūlija vakarā, kad brīvdabas koncertā Raiskuma ezerā tiks prezentēts jaunais albums:

”Gints Smukais vairs nav jaunais ģitārists, viņš jau iekarojis savu auditoriju starp augstvērtīgas ģitārspēles cienītājiem, kuram ir raksturīga laba skaņa un plašs perkusīvās ģitārspēles arsenāls.

Man patīk tautas dziesmas ”Pūt, vējiņi” ietērpšana jaunās krāsās, kā arī aktīvais un enerģiskais skaņdarbs ”Aorta” – kā nekā asinsrites maģistrāle, kā arī skaņas dzīvums, kas rada patiesu klātesamības sajūtu.

Jaunais albums rada meditatīvu krāsu un formu meklējumu sajūtu. Tas, ka ierakstam tapt palīdzējis Ginta domubiedrs un 2019. gada ierakstu balvas nominants Kaspars Niklasons, noteikti ir ieguvums.”

Ģitārspēles leģenda Aivars Hermanis dalās savās pārdomās par Ginta Smukā jaunā albuma ”Atkusnis” skanējumu: “Ar Gintu Smuko esmu ticies vien reizes trīs, bet, klausoties viņa mūzikā, liekas, ka esam pazīstami jau daudzus gadus.

Viņa kompozīcijās un izpildījumā ir vēsts, kas atklāj Ginta introverti smalko pasaules redzējumu, iezīmē viņa personību. Šāds rezultāts ir panākams vienīgi ar neatlaidīgu darbu, ticību izvēlētajam ceļam un Dieva dotu talantu, atklājot sevi sev pašam un citiem.”

Ginta Smukā otrais albums ”Atkusnis”/ ”Thraw” ir gaidīts notikums arī ģitāras pirkstu-spēles (fingerstyle) spēlētājiem pasaulē, par ko stāsta viens no radošākajiem ģitāristiem pasaulē Īans Ītans Keiss (Ian Ethan Case), kura jaunākajā albumā ”Earth Suite” piedalās ducis mūziķu no visas pasaules, tostarp četrkārtējs ”Grammy” balvu ieguvušais čellists Jevgeņijs Frīsens un leģendārais perkusionists Džeimijs Haddads, kā arī Pols Simons un Esperansa Spoldinga.

”Mūsdienu modernās solo ģitāras pirkstu-spēles pasaulē reti tiek darīts, kā to dara Gints, kuram ir dziļa apņemšanās mūzikā, nevis uzmanības piesaistīšana virsmas līmeņa tehnikā. Albums ”Atkusnis” pirmajās sekundēs nekavējoties ievelk klausītāju patiesā sirsnības pasaulē un turpina kā dinamisku ceļojumu, kas ir pilns ar skaistumu un pārsteigumiem, dažreiz ietilpīgs un nepietiekams, dažreiz ziedošs ar lielākām radošām skaņu ainavām.

Tas ir vislabākais muzikālais iznākums – ne tikai labi izstrādāts, bet arī neizsakāmi godīgs un autentisks, tāpēc unikāls un nozīmīgs.”

Ģitārists Gints Smukais 31. jūlijā, saulei rietot, plkst. 21.00 uz Raiskuma ezerā peldošas skatuves iepazīstinās ar sava otrā solo albuma ”Thaw”/ ”Atkusnis” skanējumu. Koncertu būs iespējams vērot ne tikai no sauszemes, iekārtojoties kempinga ”Apaļkalns” teritorijā, ezera krasta zālienā uz saviem līdzpaņemtajiem krēsliem vai segām. Aktīvāka dzīvesveida piekritējiem būs iespēja koncertu klausīties no savas laivas vai SUP dēļa. Laivas un dēļus būs iespējams arī iznomāt, pērkot kopā ar biļeti iepriekšpārdošanā ”Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.