Noklausies! Rūtai Dūdumai-Ķirsei mīlas dziesma kopā Tomu Kalderauski

1 komentārs
Noklausies! Rūtai Dūdumai-Ķirsei mīlas dziesma kopā Tomu Kalderauski
PUBLICITĀTES FOTO

Klajā nākusi dziesma “Plūdi”, kuru ieskaņojuši dziedātāji Rūta Dūduma-Ķirse un Toms Kalderauskis. Dziesmas mūzikas un teksta autore ir Rūta, kura šogad jūnijā svinēs 30 gadu jubileju, par godu šim notikumam dāvinot gan sev, gan klausītājiem savu pirmo soloalbumu, kas klajā nāks šovasar.

“Dziesma ir īsta atzīšanās mīlestībā viens otram. Septiņus gadus šī muzikālā skice gulēja tumšākajā klades stūrī, un šobrīd tā burtiski lauzās ārā dienas gaismā,” stāsta Rīta Dūduma-Ķirse.

Sava dueta partnera Toma Kalderauska muzikālajām gaitām viņa sekojusi līdzi jau salīdzinoši sen: “Visvairāk mani uzrunāja tieši viņa balss tembrālā nokrāsa, un, kad vēl nesen redzēju viņu mūziklā “Rent”, sapratu, ka Toms ir vispiemērotākais partneris šim duetam.”

Savukārt Toms atklāj, ka Rūtas balsi bija ievērojis jau TV šova “Dziedošās ģimenes” laikā un secinājis – tādu balss tembru, kāds ir Rūtai, Latvijā nav daudz.

“Atceros, ka laiks, pirms Rūta man uzrakstīja un piedāvāja ierakstīt duetu, bija dīvains – kā varbūt daudziem šobrīd. Šis notikums (dziesmas ieraksts) man no jauna ļāva noticēt kam gaišam, pozitīvam un kopā būšanas spēkam. Uzskatu, ka mūsu tandēms ir saskanīgs un dziesma ir ļoti skaista. Prieks par šo projektu, un milzīgs paldies Rūtai par tādu uzticību!”

Reizē ar singlu, kas ir dziedātājas debijas albuma pirmais priekšvēstnesis, prezentēts arī jaunās dziesmas videoklips. Tā ideja pieder Rūtai: “Nosapņoju, ka stāvu lielā vētrā uz mola. Atlika atrast īsto komandu un īsto brīdi un nosapņoto īstenot. Tajā dienā bija ļoti vējains un auksts. Mēs pamatīgi nosalām, bet zinājām, ka tas būs tā vērts, jo klips izdevies tāds, kādu to biju iecerējusi.”

Rūta Dūduma-Ķirse pazīstama ne tikai kā solomāksliniece, bet arī kā vokālās grupas “Framest” un apvienības “Vintāža” soliste un dažādu muzikālu uzvedumu dalībniece.

Toms Kalderauskis plašākai sabiedrībai sevi pieteica ar dalību “Eirovījas” nacionālajā atlasē 2017. gadā. Viņš laidis klajā sešus singlus, piedalījies šovā “X Faktors” un dažādos muzikālā teātra projektos: “Sapnis”, “Kaupēn, mans mīļais”, “Rent” un citos. Šobrīd ir Ogres vokālās studijas vadītājs.

Dziesma pieejama “Spotify”, “iTunes”, “Bandcamp” un “YouTube” platformās.

Dziesmas ieraksts tapis ar LaIPA stipendijas atbalstu. Dziesmas producenti ir Jānis Ķirsis un RudeLies (īstajā vārdā Kristaps Cērps).

1 komentārs