Noklausies! Katrīna Gupalo prezentē singlu ”Fredijs vairs nedziedās”

Pievienot komentāru
Noklausies! Katrīna Gupalo prezentē singlu ”Fredijs vairs nedziedās”
PUBLICITĀTES FOTO

Pieminot Džona Lenona traģisko bojāeju, kad Ņujorkā ar pieciem revolvera šāvieniem viņš tika nogalināts, un Fredija Merkūrija pāragro aiziešanu aizsaulē, izdota dziesma “Fredijs vairs nedziedās”. Tas ir grupas ”Katrina Gupalo&the Black Birds” atvadu singls.

Dziesmā iešifrēti motīvi no Fredija Merkūrija, ”The Beatles”, Džeimsa Brauna un Maikla Džeksona mūzikas.

Katrīna Gupalo, dziedot uz ielas, saskārusies ar Latvijas un Maljorkas policijas pretestību

Tajā ir protests un kosmoss kā iedvesmas un ģenialitātes rašanās sinerģija.

“Frediju sarakstīju pirms gada, vēl pirms lielajām diskusijām ap Evijas Vēberes “Svētku dienas” interpretāciju. Sajutu, ka gaisā virmo lielas pārmaiņas. Nāk jauna mūzika, ļoti daudzveidīga un neparasta mūzika. Tā pagaidām netiek pieņemta, bet neapturami meklē ceļu pie sava klausītāja.

Gupalo atklāj iedarbīgas receptes ātrai matu augšanai un tvirtai ādai

Jā, Fredijs Merkūrijs, Džons Lenons un citi mūzikas grandi vairs nekad nedziedās, bet tas nenozīmē, ka viss ir beidzies. Ka visas labās dziesmas jau ir uzrakstītas, visas izcilās filmas nofilmētas. Pasaule attīstās, un kas zina, varbūt kāds maziņš Fredijs Merkūrijs tieši šobrīd ir piedzimis tieši Latvijā?” atklāj dziesmas autore Katrīna Gupalo.

Mūzikas video filmēšana, ņemot vērā šo tagadnes un pagātnes momentu, simboliski notika leģendārajā latviešu velosipēdu ražotnē.

Dziesmas kodols ir par atbrīvošanos no sabiedrības radītā nepārspējamās ģenialitātes kulta, par  atļaušanos iet savu ceļu un būt brīvam radošumā.

Veco un jauno pasauli video savienojuši klipa veidotāji Katrīna Gupalo un Jānis Romanovskis.

Stila māksliniece Iveta Vecmane, grima māksliniece – Anita Intaite. Klipā izmantoti zīmola ”Public makes image” tērpi.