Noklausies! Jānis Šipkēvics dāvina dziesmu bērniem

1 komentārs
Noklausies! Jānis Šipkēvics dāvina dziesmu bērniem
AIGA RĒDMANE

Kanāls TV3 Mini, kas martā svin savu pirmo dzimšanas dienu, kopā ar mūziķi Jāni Šipkēvicu ir radījis, iespējams, lipīgāko un jautrāko dzimšanas dienas dziesmiņu bērniem – ”Mini dzimšanas diena”, kura ienesīs prieku ikvienā mājā gan lielos, gan mazos svētkos!

Dzīvespriecīgās dziesmiņas izpildītājs un mūzikas autors ir mūziķis Jānis Šipkēvics, dziesmas teksta autors ir dzejnieks Marts Pujāts, savukārt dziesmiņas animācijas veidošanā ir piedalījusies ilustratore Aleksandra Reisnere u.c. mākslinieki.

Kā jau nereti notiek komponistu daiļradē – arī Jāņa Šipkēvica radītais bērnu mūzikas krājums kļuvis arvien krāsaināks līdz ar tēva lomas iepazīšanu pašam.

Līdz šim tapuši visdažādāko žanru sacerējumi – gan dziesmu cikls, mini opera “Zenīts”, gan ieskaņotas šūpuļdziesmas, piedzīvotas sadarbības ar Rīgas Doma zēnu kori, “Knīpām un knauķiem” un atsevišķiem solistiem.

“Mini dzimšanas diena” radusies, lai stiprinātu prieka sajūtu un dotu iemeslu pasmaidīt biežāk – par spīti visam. Dzīvojam pauzes laikmetā – un, lai arī pieaugušie zina, kā bija kādreiz un kā, iespējams, atkal būs, mazie ķipari dzīvo ”šeit un tagad”. Šis laiks viņu dzīvē ir īpašs un neatkārtojams. Dzīvesprieku, svētku sajūtu, dzimšanas dienas sajūsmu neviens nav atcēlis, un labi, ka tā,” stāsta dziesmas autors Jānis Šipkēvics.