Noklausies! ”Instrumenti” un ”Prāta vētra” izdod kopīgu dziesmu

9 komentāri

15. maijā, kad dienas gaismu ierauga grupas ”Instrumenti” piektais studijas albums ”Cilvēks”, ”Instrumenti” un ”Prāta vētra” piedāvā klausītāju vērtējumam abu grupu kopdarbu – dziesmu ”Te Saule aust”.

Albums ”Cilvēks”, kas veikalu plauktos ieguls no 16. maija, taču digitālajās platformās pieejams jau tagad, ir turpinājums grupas ”Instrumenti” pirms pusotra gada iesāktajam ceļam.

”Divi albumi, divas zemeslodes puses, cilvēka un vides mijiedarbība. ”Atkala” un ”Cilvēks” jau sākotnēji redzējām kā vienu stāstu, kurā indivīds (ar visām savām spējām, bērnišķīgu prieku, kaislībām, drosmi, bailēm) sastopas ar vidi – sabiedrību, klimatu, reālajiem apstākļiem, kuros liels izaicinājums pa ceļam saglabāt savu pirmkodolu, identitāti,” stāsta Jānis Šipkēvics.

”Ja ”Atkala” ir kā izšķilšanās, tad ”Cilvēkā” mēs jau dzirdam to būtni, kas ir gatava atvērties, lūkoties acīs un saplūst kopā ar dabu un tautu.

No sirds gaidu koncertus šajā vasarā, kad piedzīvosim abu albumu īsto pirmatskaņojumu – dziesmu iemiesošanu mūsos un ”Instrumenti” klausītājā,” tā Šipkēvics.

Albuma ”Cilvēks” atklāšana trešdienas vakarā tiks atzīmēta ar koncertu topošajā mākslas centrā ”Zuzeum”, klātesot ”Instrumentu” draugiem un atbalstītājiem; ierobežots skaits biļešu vēl iegādājams vietnē koncerts.lv, kā arī t/k ”Spice” informācijas centrā.

Jaunajā albumā ”Cilvēks” iekļautas 12 kompozīcijas, no kurām trīs tapušas ciešā sadarbībā ar citiem mūziķiem – grupu ”Prāta Vētra”, Intaru Busuli, kā arī ansi, kura līdzāsbūšana grupai ”Instrumenti” bija pamanāma jau pagājušā gada vasaras koncertā Siguldas pilsdrupu estrādē.

”Kā visiem zināms, ”Cilvēks” nav vientuļa sala. Šajā reizē mēs apzināti ļāvāmies jaunam un ļoti brīvam procesam dziesmu tapšanā. Aicinājām ciemos savus domubiedrus, kuru daiļradi ļoti cienām, kuru mūzika ir iedvesmojusi mūs.

Un rezultāts bija tiešām pārsteidzošs – savstarpējs radītprieks saskaitāmos pārvērta krāšņā reizinājumā! Ar nepacietību alkstu piedzīvot šīs enerģijas eksploziju koncertizpildījumā,” par sadarbībām albumā stāsta Reinis Sējāns.

”Prāta vētras” mūziķis Renārs Kaupers ir ļoti priecīgs par sadarbību ar ”Instrumentu” mūziķiem: ”Vienmēr ar apbrīnu esmu skatījies uz Reini, Šipīti un Gati kā drosmīgiem, pasaulīgiem un ļoti talantīgiem flagmaņiem mūsdienu latviešu popmūzikā.

Cepures nost mūsu draugu priekšā par kolosālu dzejoļa izvēli un tā padarīšanu muzikālu. Spēka dziesma, kurai vajadzētu stiprināt visus tos dzīves nogurdinātos, kuru ”maigās kājas ledū atstāj švīkas. Nu, tādas mirdzošas un viegli līkas”.”

”Katrā no mums ir vairāki ”mēs”, iekšējā cīņa starp labo un ļauno, bailīgo un drošsirdi – radošas vētras un šaubu mākoņi. Nav lielāka personības un radošuma cietuma kā bailes no tā, ko citi par tevi teiks, ko padomās. Citējot dziesmu, – ”Mums vēl ir dziesma jānodzied, mums labāk netaisnoties,”” par jaunā kopsingla ”Te Saule aust” videoklipu stāsta tā režisori – Kaspars Roga un Papa Chi.

Noskaties!

Gan ”Instrumenti”, gan ”Prāta vētra” saka lielu paldies visiem video klipa veidotājiem, to skaitā operatoram Jānim Andrējevam un producentei Inārai Šumeiko.

Jau ziņots, ka vasaras noslēgumā ”Instrumenti” aicina ikvienu uz savu līdz šim vērienīgāko koncertu, kas būs kā albumu ”Atkala” un ”Cilvēks” katarses augstākais punkts. Koncerts norisināsies 31. augustā Daugavas stadionā, Rīgā. Koncerta ieejas biļetes meklējamas vietnē koncerts.lv.