Noklausies! “100. debijas” superhits 25 gadu jubilejā atdzimis jaunās skaņās

1 komentārs
Noklausies! “100. debijas” superhits 25 gadu jubilejā atdzimis jaunās skaņās
PUBLICITĀTES FOTO

Šodien aprit 25 gadi kopš pirmatskaņojumu piedzīvoja grupas ”100. debija” viena no populārākajām dziesmām ”Man dimantu nav”. Notikumam par godu gluži kā svētku torte ar 25 svecītēm ieskaņota šīs dziesmas jauna un no oriģināla ļoti atšķirīga versija, kurā ”100. debijai” kā solisti ir pievienojušies Antra Stafecka un Normunds Pauniņš.

”Normunds un Antra jau vairākus gadus veido atpazīstamāko un, manuprāt, emocionāli spēcīgāko duetu Latvijas popmūzikā. Dziesmas jubilejas versijas ierakstā gribējās iesaistīt labākos!” norāda viens no ”100. debijas” dibinātājiem – Agris Semēvics.

”Ir arī citas saiknes… Mēs ar Normundu, viņš grupā ”Otra puse” un es – ”. 100. debijā”, sākām darboties apmēram vienā laikā, kas sakrita ar 90. gadu sākumu. Savukārt, Antra ir no Ogres – pilsētas, kuras estrādē ”100. debija” pirmo reizi kāpa uz skatuves, lai izpildītu savu pirmo dziesmu, un tas brīdis uzskatāms par grupas dzimšanas dienu, bet Ogre – dzimšanas vietu,” skaidro Semēvics.

Līdzīgi kā pirms 25 gadiem dziesmai tapis videoklips. 90. gados klipa režisora pienākumus spīdoši veica Kristīne Balāvina un video lielākoties tika filmēts Latvijas Televīzijas telpās. Savukārt jaunās versijas klipa veidošanu ”100. debija” uzticēja Artūram Valdmanim un Artūram Vanagam.

Filmēšana notika Jūrkalnes stāvkrastā, uz Ventspils Teātra nama ”Jūras Vārti” plašās skatuves, un klipā Antra Stafecka pārsteidz ar ekstravaganti eksotisku vizuālo tēlu.

Dziesmas ”Man dimantu nav” pirmatskaņojums notika 1995. gada 15. jūlijā Dobeles estrādē, kur tajā vakarā norisinājās ”SuperFM” ”trieciendejas”. Radiostacijas šefs Uģis Polis, būdams pasākuma dīdžeja lomā, publikai, kā vēstīja pasākuma afiša, spēlēja potenciālos hitus un muzikālās novitātes. Tad arī tika pieteikta un publiski pirmo reizi atskaņota ”100. debijas” pavisam nesen Zviedrijas ”EMI” Studijā ieskaņotā albuma ”Viss notiek” tituldziesma ”Man dimantu nav”. Toreiz DJ savā komentārā dziesmai paredzēja spožu nākotni…

Viena no deviņdesmito gadu populārākajām pašmāju muzikālajām apvienībām “100. debija” izveidoja Agris Semēvics kopā ar Modri Skaistkalnu.