Nevis skandalozi, bet izglītojoši! ”Kontraflovs” prezentē Rīgas slavenākajā geju klubā filmētu videoklipu

2 komentāri
Nevis skandalozi, bet izglītojoši! ”Kontraflovs” prezentē Rīgas slavenākajā geju klubā filmētu videoklipu
Publicitātes foto

Pašmāju hiphopa apvienība ”Kontraflovs” spērusi drosmīgu soli un videoklipu savai jaunākajai dziesmai ”PPTKM” jeb Pasaule ”Pieder Tiem, Kuri Mīl” filmējuši Rīgas tradīcijām bagātākajā geju, lezbiešu un brīvdomātāju klubā ”Golden”. Gatavo materiālu mūziķi atrāda Skaties.lv un atklāj, kāpēc izvēlējušies ar dziesmu atbalstīt homoseksuāļus.

”Izvēle filmēt klipu ”Golden” bija vairāku apstākļu sasummēšanās. Homofobija Latvijā diemžēl kļuvusi par publisku normu – daudziem šķiet, ka neiecietība pret gejiem ir normāla, un tas nav nekas īpašs.

Mēs tā neuzskatām. Rasismu esam izskauduši, kas ir forši, arī ksenofobijas laiks Latvijā pagājis. Tad kāpēc homofobija joprojām ir norma? Pat publiskas personas izsakās homofobiskām frāzēm, tas nav normāli,” spriež grupas mūziķis Artūrs.

Ar dziesmu ”PPTKM” un video ”Kontraflovs”  vēlējies tautai nodot vēstījumu – nekāda veida mīlestība nevar būt slikta, tā pasauli dara labāku!

Lai arī ”Kontraflova” mūziķi esot ”tik heteroseksuāli, cik vien iespējams”, viņiem nebijis nekādu aizspriedumu filmēt geju klubā un pēc tam tur arī uzspēlēt.

”Ar prieku uzstātos ”Golden” atkal. Man patika enerģija šajā klubā, publikas attieksme. Skaistas telpas, atvērti un viesmīlīgi cilvēki,” geju kubu par jauku atpūtas vietu atzīst mākslinieki.

Tādās pašās gaišās un pozitīvās noskaņā veidots arī videoklips. ”Es neteiktu, ka tas ir provokatīvs, jo filmēts geju klubā.

Ar klipu paužam atbalstu homoseksuāļiem, kuriem katru dienu jādzīvo, saskaroties ar nosodījumu un homofobiju. Un viņi jau neko nevar izmainīt, viņi tādi ir piedzimuši! Tikpat stulbi, kā nosodīt gejus, ir nosodīt, piemēram, cilvēkus, kam negaršo sēnes. Paziņot, ka visi tagad ēdīs sēnes un tie, kam negaršo, nav normāli un tiks diskriminēti.

Tajā pat laikā tas ir izglītojošs. Video var parādīt homofobiem, lai parādītu, ka geji un lezbietes – tas nav nekas slikts. Viņi ir mums apkārt, un mēs nevaram to noliegt. Tas ir līdzīgi kā domāt, ka Padomju Savienībā nebija seksa,” smejas Artūrs.

”Kontraflovs” ir hiphopa producentu un izpildītāju apvienība, kura iemantojusi daudzu fanu atbalstu un raisījusi dažādas diskusijas, pateicoties saviem darbiem. Kontraflovs darbojas Latvijā un ASV (Hjūstona, TX), dalībnieki – Artūrs Rikmanis, Dāvis Strauss un Ritvars Paraģis – paši producē, raksta, apstrādā un izpilda visus savus skaņdarbus.

Ar videoklipu mākslinieki piesaka savu albumu un izziņo kancerttūri.

Grupas jaunais albums ”PPTKD” jeb ”Pasaule Pieder Tiem, Kuri Dara”, sastāv no desmit skaņdarbiem, kuros atsevišķās dziesmās līdzdalību ņem arī tādi mākslinieki kā VIŅA (Zelma Jēgere), Pionieris (Juris Šteinfelds), Pēteris Upelnieks un grupa ”Double Faced Eels”. Albums no šodienas baudāms ”Spotify” un pieejams visos lielākajos straumēšanas servisos un citās populārās platformās kā ”Youtube” un ”Bandcamp”.

Lai atzīmētu albuma iznākšanu, Kontraflovs dodas arī Latvijas turnejā, apciemojot Liepāju (Fontaine Palace), Talsus (Sound n Soul), Ogri (Ezītis Miglā), Cēsis (Fono Klubs), Alūksni (Cita Opera) un Rīgu (FIRST).

Seko grupas jaunumiem viņu ”Facebook” profilā ŠEIT!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl