”Muse” pārsteidz Rīgu ar savu līdz šim iespaidīgāko šovu

Zane Dumbre

Autors: Zane Dumbre

''Skaties Izklaide'' redaktore

Pievienot komentāru
”Muse” pārsteidz Rīgu ar savu līdz šim iespaidīgāko šovu
NAURIS GARKAKLIS, SKATIES

Trešdienas, 12. jūnija, vakarā pārpildītā ”Arēna Rīga” savu turnejas vienīgo koncertu Baltijā sniedza pasaulslavenā angļu rokgrupa ”Muse”. Grupa, kas Latvijā viesojusies jau prāvu skaitu reižu un pēc katra koncerta likusi par sevi runāt, šoreiz pārsteidza ar savu līdz šim vizuāli iespaidīgāko šovu.

Rīga bija vienīgā pilsēta šajā reģionā, kur ”Simulation Theory” tūres ietvaros piestāja ”Muse”, un likumsakarīgi, ka ”Arēna Rīga” beidzot bija patiešām pārpildīta. Skaties.lv koncerta norises vietā sastapa arī neskaitāmus ārzemju viesus, īpaši lieli ļaužu pulki bija mērojuši ceļu uz koncertu no kaimiņvalstīm.

Jau pēc pirmajiem tūres koncertiem gada sākumā pasaule jūsmoja, ka ”Muse” līdz ar muzikālu baudījumu parūpējusies arī par nebijuši iespaidīgiem vizuālajiem efektiem, un arī Rīgas koncerta viesi tos varēja izbaudīt visā krāšņumā.

Koncertu atklāja LED gaismās tērptu dejotāju parāde, koncerta laikā priecēja gaismu efekti, roboti un dejotāji, kas nolaidās no griestiem vai vadīja milzu robotus, bet noslēgumā skatuvi teju aprija gigantisks, virs mūziķiem un skatītājiem iekārts robotveida skelets.

Līdztekus vizuālajiem efektiem neizpalika arī ”Muse” firmas zīmes – enerģiska plosīšanās un aktīva komunikācija ar skatītājiem, lielisks skanējums un bagātīgi gaisā sprāgstoši konfeti kalni.

Koncerta repertuārā vilties nenāca ne ”Muse”agrīnās daiļrades cienītājiem, ne tiem, kuri iemīļojuši aktuālos hitus. ”Muse” uz skatuves plosījās nepilnas divas stundas, nospēlējot gan dziesmas no pēdējā albuma, gan savus zelta hitus kā ”Plug in Baby”, ”Time Is Running Out”, ”Supermassive Black Hole”, ”Hysteria”, ”Stockholm Syndrome”.

Kā pēc koncerta noskaidroja Skaties.lv, apmierināti bija visi – gan tie, kuri bija ieradušies novērtēt daudz izslavēto ”Muse” vizuālo šovu, gan tie, kuri bija atnākuši ar cerību atkal izplosīties enerģiskas ģitārmūzikas pavadībā kā savulaik 2007. gadā, kad ”Muse” sniedza pirmo koncertu Rīgā, par kuru ļaudis runāja vēl nedēļām. Un, visticamāk, ka ilgi runās arī par šo.

 

View this post on Instagram

 

Wow #muse #riga #wtf

A post shared by alisa_doz (@alisa_doz) on