Milzu ažiotāžu raisa Eminema negaidīti izdotais albums un video, kurš aicina grozīt ieroču aprites likumus

Pievienot komentāru
Milzu ažiotāžu raisa Eminema negaidīti izdotais albums un video, kurš aicina grozīt ieroču aprites likumus
AFP/ LETA

Par nedēļas nogales karstāko tematu mūzikas draugu vidū kļuvis amerikāņu repera Eminem negaidīti izdotais albums “Music to Be Murdered By”. Albums negaidīti publicēts bez jebkādas iepriekšējas reklamēšanas, tā pirmajā klipā atainota apšaude koncerta laikā, un tas noslēdzas ar emocionālu aicinājumu grozīt ieroču aprites likumus.

Nevienam nav bijis ne jausmas, ka Eminems gatavo jaunu albumu, līdz ceturtdienas naktī mākslinieks par tā iznākšanu negaidīti paziņoja savā ”Twitter” profilā.

Līdz ar albumu izdots arī tā pirmais videoklips dziesmai ”Darkness”, kas ietver skaļu aicinājumu grozīt ieroču aprites likumus.

Reperis no Detroitas jaunās dziesmas “Darkness” videoklipā atainojis apšaudi koncerta laikā. Dziesmas teksts un videostāsts atgādina par 2017.gadā notikušo masu apšaudi mūzikas festivālā Lasvegasā, kurā gāja bojā 58 cilvēki. Tas bijis lielākais upuru skaits apšaudē mūslaiku ASV vēsturē. Klipa beigās samontēti audio un videomateriāli no ziņu raidījumiem par pēdējā laikā ASV notikušām masu apšaudēm un aicinājums reģistrēties balsošanai vēlēšanās.

“Kad tas beigsies? Kad pietiekami daudz cilvēkiem tas rūpēs,” lasāms videoklipa noslēgumā. “Reģistrējies vēlēšanām vietnē “vote.gov”. Izvēlies rūpīgi un palīdzi grozīt ieroču aprites likumus ASV.”

Eminema mājaslapā publicēts aicinājums cilvēkiem sazināties vai apmeklēt vairākas vardarbības ar ieročiem novēršanas organizācijas, piemēram, “Everytown for Gun Safety” un “Sandy Hook Promise”.

Albuma vāka noformējumā attēlotas asins šļakatas un Eminems uzvalkā ar lāpstu rokā. Alternatīvā vāka attēlā redzams Eminems ar cirvi vienā rokā un pistoli otrā rokā, abus turot sev pie galvas. Eminems tviterī paziņoja, ka “iedvesmojos no meistara, onkuļa Alfrēda”, atsaucoties uz 1958.gadā iznākušo tāda paša nosaukuma Alfrēda Hičkoka albumu.

“Music to Be Murdered By” ir Eminema 11.studijas albums. Tajā reperis sadarbojies ar tādiem mūziķiem kā Eds Šīrans, Skailera Greja, Andersons Paaks un decembrī 21 gada vecumā mirušais reperis “Juice WRLD”.