Mika Dukura ”Eirovīzijas” dziesma tapusi automašīnas bagāžniekā

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

2 komentāri
Mika Dukura ”Eirovīzijas” dziesma tapusi automašīnas bagāžniekā
DAGMĀRA LEGANTE

Dziedātājs Miks Dukurs ”Eirovīzijas” nacionālās atlases finālā iekļuvis ar dziesmu ”I`m falling for you”, tā tapusi automašīnas bagāžniekā. Ikviena Mika dziesma ir viņa personiskie pārdzīvojumi, sajūtas un emocijas.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Miks stāsta, ka dziesma tapusi mašīnas bagāžniekā. 2010. gadā Miks kopā ar senu ģimenes draugu devies uz Vāciju izvēlēties ģimenei automašīnu. Kā nekā nu viņi ģimenē ir četri un iepriekšējā spēkratā kļuva par šauru.

”Bagāžas nodalījumu pārveidojām par guļvietu, jo braucām visu nakti – uz maiņām. Savā atpūtas mirklī, vērojot kā aiz loga mainās ainava, atnāca arī iedvesma. Tas bija Polijā, tur ir tāds skaists metāla tilts, kad sāku rakstīt, bet galamērķī dziesma jau bija gatava,” skaidro Miks.

”I`m falling for you” ir balstīta uz paša Mika pieredzi, dziedātājs neraksta dziesmas, kuras nav balstītas uz viņa piedzīvoto.

Tikai tā mūziķis var nodot klausītājiem dziesmā pausto sajūtu.

Par dziesmu rakstīšanu Miks saka, ka pārsvarā tās ir sadzīviskas, viņam saprotamas tēmas, protams, arī mīlestība, jo šo jūtu viņa ģimenē netrūkst.

Mākslinieka dziesmas rodas pēc ļoti priecīgiem vai ne tik priecīgiem dzīves notikumiem. Šoreiz bija otrais variants.

Foto: DAGMĀRA LEGANTE

”Dziesmas versija latviešu valodā tika nosaukta par ”Piedod”, bet ”I’m falling for you” ir kā zvērests, iet līdz galam, tas, ko apsolām precoties – līdz nāve mūs šķirs,” tā Miks.

Miks stāsta, ka pirms došanās uz Poliju viņš ar sievu piedzīvoja nelielu attiecību krīzi, jo līdz ar ģimenes pieaugumu arvien grūtāk bija atrast laiku tikai viņiem diviem.

”Braucot pēc automašīnas, bija vairāk laika, nekā saspringtajā ikdienā, atcerējos, ko biju solījis un esmu stingri nolēmis šo solījumu turēt! Nekas nav svarīgāks par ģimeni un mums ir jādara viss iespējamais, lai to nosargātu, neskatoties uz grūtībām, kas ir parejošas. Pie attiecībām ir jāstrādā, nekas nemainīsies, ja to nevēlēsimies,” attiecību pieredzi komentē Miks.

Miks piekrīt apgalvojumam, ka mākslinieks, rakstot dziesmas par savu dzīvi ”atkailina” dvēseli. Viņš uzskata, ka mūziķis jau tā īsti sev nemaz nepieder. Mika mērķis ir caur dziesmām un pieredzi iedvesmot citus.

Sapnis par ”Eirovīziju” Mikam radās jau 2003.gadā, kad viņš pirmo reizi piedalījās ”Eirovīzijas” bērnu konkursā un tā tas turpinās līdz pat pieaugušo nacionālajai atlasei. Mūziķis tic, ka ar lielu neatlaidību var piepildīt jebkuru sapni.

Foto: DAGMĀRA LEGANTE

”Tā ir iespēja ar mūzikas palīdzību kaut ko paveikt valsts labā! Esmu liels savas zemes patriots un tas man ir ļoti svarīgi!” skaidro Miks.

Viņu nebiedē fakts, ka katru gadu tik daudz mākslinieki dodas uz ”Eirovīziju”, piepilda sapni un tad pazūd.

”Man ar savu mūziku nekad nav bijusi iespēja uzstāties ārpus Latvijas. Tā būtu pavisam jauna pieredze gan man, gan ģimenei, bet mēs vienmēr ar visu tiekam galā, jo, kad kļūst grūti iesaistās arī pārējā ģimene. Ģimene ir ļoti liels spēks! Sevišķi, ja darbojas kopā, tā arī ikdienā tiekam galā ar grūtībām – plecu pie pleca,” smaida Miks.

Latvijas gadījumā dziedātājs ir pārliecināts, ka nav citu iespēju kā uzrunāt Eiropu – ja ne ar vienkāršu, saprotamu, mīlestības pilnu skaņdarbu.

Foto: DAGMĀRA LEGANTE

Tas ir pierādījies jau citus gadus un ”Eirovīzijas” nacionālās atlases finālists domā, ka arī šogad tā varētu notikt. Gluži vienkārši vērienīgam šovam valstij nav līdzekļu, mēroties spēkiem ar lielvalstīm ir nereāli.

”Šogad man bija 6 dziesmu varianti ko iesniegt atlasei, starp tām tikai viena balāde un es jutu, ka tā ir īstā, kuru iztēlojos arī lielajā finālā. Šajā dziesmā ir ļoti daudz mīlestības, patiesas emocijas, kuras man nav grūti nodot skatītājam, ja to visu papildinātu kaut ar pārdomātu gaismu, video projekciju, manuprāt, būtu skaisti un to var paveikt arī ar ne tik lielu budžetu,” tā Miks.

Līdz nacionālajam finālam Miks izlēmis vēl rūpīgāk piestrādāt pie izpildījuma un kopā ar ”Eirovīzijas” komandu sagatavot atbilstošas dziesmas vizualizācijas.

”Uzvaras gadījumā ceru, ka pieslēgsies nozares profesionāļi un kopīgi izveidosim ko vērienīgu!” nobeidz Miks.

2 komentāri