Metālisti no Daugavpils uzvarējuši pasaules smagā metāla festivālā

1 komentārs

Mēs braucām uzvarēt! Tā par iegūto 1. vietu vienā no pasaules ietekmīgākajiem smagā metāla festivāliem ”Wacken open air” Vācijā izsakās Daugavpils grupas ”Varang nord” pārstāvji. Grupas dalībnieki par savu sasniegumu ir priecīgi, taču viņiem nākas atzīt, ka smagais metāls Latgalē ir teju iznīcis.

”Varang nord”, smagā metāla grupa no Latgales, uzstājās ”Wacken open air” festivālā Vācijā , kur tradicionāli notiek tā dēvētās metāla kaujas. To laikā profesionāli žūrijas dalībnieki vērtē dalībnieku sniegumu.

”Varang nord” līderis Maksims norāda, ka grupa ilgstoši gatavojās festivālam un brauca, lai piedalītos konkursā. Metāla kauju konkurss ir iespaidīgs, piedalās vairāki desmiti grupu gandrīz no visiem kontinentiem.

”Žūriju bija jāpārsteidz ar kaut ko, tur nepietika vienkārši labi spēlēt. Tāpēc mēs daudz strādājām un braucām pēc uzvaras,” stāsta Maksims.

Smagā metāla grupa ”Varang nord” kopā sanāca pirms pieciem gadiem 2014. gada vasarā. Grupas līderis Maksims norāda, ka viņa iecere bija radīt iespaidīgu skanējumu, kas, šķiet, arī izdevās.

”Bija ideja izveidot ko episku, lielu, varonīgu. Tāpēc pieaicinājām akordeonisti Ļenu, un viņa ienesa nepieciešamo skanējumu,” tā mākslinieks.

Grupas akordeoniste Ļena apliecina, ka grupā ”Varang nord” viņa spēlē kopš paša sākuma. Viņa akordeonu spēlē jau krietni ilgāk, 11 gadus. Ļena ir pabeigusi mūzikas skolu un tagad turpina pilnveidot muzicēšanas prasmi.

”Tagad mācos Daugavpils Universitātē, akordeona skolotāja būšu,” atklāj Ļena.

”Varang nord” ir pirmā smagā metāla grupa no Latvijas, kas ir izcīnījusi uzvaru populārajā ”Wacken open air” festivālā.

Grupas bundzinieks Aigars norāda, ka uzvara festivālā nenāk tāpat vien, jo vēl pirms konkursa katrā valstī ir iespaidīga atlase un tikai uzvarētāji nokļūst ”Wacken open air” metāla kaujā. Grupai no Latgales uzvara ir vēl jo iespaidīgāka, taču ”Varang nord” bija visi priekšnosacījumi galvenajai balvai.

”Tas, ka tas ir folkmetāls, kas ir tuvāks cilvēka dvēselei, otrkārt, tas, ka neesam līdzīgi citām pasaules grupām, treškārt, tas, ka strādājām ar publiku. Ko nozīmē strādāt? Kratījām galvas, smaidījām visi, nevis tikai viens no grupas,” uzstāšanos atceras Aigars.

Diemžēl grupas dalībnieku prieku par uzvaru nedaudz aizēno tas, ka viņu novadā smagais metāls zaudējis savu spēku. Daugavpilī ir tikai viens klubs, kur iespējams uzstāties un daudzas grupas izzudušas.

Iespējams, šī uzvara vienā no pasaules ietekmīgākajiem metāla festivāliem ienesīs jaunu lādiņu Latgales metāla mūzikas kultūrā. Grupa ”Varang nord” turpinās strādāt, pašlaik tiek ierakstīts albums latgaliešu valodā un vienai no dziesmām taps arī profesionāli filmēts klips.

1 komentārs