Mārtiņu Ruski sadusmojušas cilvēku domas, ka mūziķa profesija nav darbs

5 komentāri
Mārtiņu Ruski sadusmojušas cilvēku domas, ka mūziķa profesija nav darbs
INSTAGRAM

Dziedātājs Mārtiņš Ruskis, lasot komentārus pie rakstiem, kas saistīti ar dīkstāves pabalsta atteikumiem mūziķiem – sajutis lielu naidu. Mākslinieks nesaprot, no kurienes cilvēkiem radies šis naids pret kultūras darbiniekiem.

Ruskis paziņo, ka skaļākos “kliedzējus”, kuri domā, ka mūziķa profesija nav darbs, aicina pievienoties viņa grupai.

Noskaties! Mārtiņš Ruskis piedāvā Paula dziesmas ”Baltās rozes” videoklipu

Pretendentu prasības mūziķis var izstrādāt precīzas, bet sākumā pietiks, ja šie “kliedzēji” varēs apgūt iesūtīto repertuāru, aptuveni 60 skaņdarbus.

Būs jāpavada daudz laika mēģinājumos, par kuriem pārsvarā nemaksā. Mēģinājumu telpā pavadītā laika ilgums atkarīgs no repertuāra apguves.

Ruskis domā, ka pirmais, kur varēs spēlēt, būs kāzas, jo lielu publisko pasākumu, visticamāk, nebūs vēl kādu laiku.

Lai pretendenti saprastu darbības modeli, Mārtiņš atklāj mūziķiem jau tik ļoti ierasto shēmu.

Piemēram, kāzas notiek piektdienas vakarā Rēzeknē, tas nozīmē aptuveni trīs stundas ceļā.

Izbraukšana 13.00, jo jaunais pāris ierodas 19.00. Pirms tam jāsakārto instrumenti un jāizmēģina grūtākie skaņdarbi – tātad vēlākais 16.00 jābūt notikuma vietā.

”Pēc tam sākas gaidīšanas periods. Grūti spriest, cik ilgi nāksies pavadīt nīkšanā. Labākajā gadījuma pirmais uznāciens būs ap 22, sekos mičošana un, ja paveiksies, tad pēc pusnakts tikai divi taimi, ja nepaveiksies, tad trīs,” mūziķa ikdienu skaidro Mārtiņš.

Ap pieciem rītā izdosies doties prom no pasākuma vietas, tātad ierašanās mājās pēc astoņiem.

Parasti uzreiz ir grūti aizmigt, jo galvā pārdomas par to, kas sanāca, ko varēja labāk. Sekos pāris stundu miegs un celšanās 12.00, jo jau 13.00 jābūt pie mēģinājumu telpas, lai dotos uz Ventspili. Tālāk Mārtiņš aicina rēķināt laiku pašiem.

”Iegaumē svētkus var svinēt nākamajā dienā pēc svētkiem, ja nav jāspēlē. Ģimenes un draugu saietus nedēļas nogalēs vari aizmirst,” tā Mārtiņš.

Nepārtraukti arī jāatsvaidzina spēlētais repertuārs, lai pielāgotos pasākumam, kurā jāuzstājas.

”Iespējams, jūsu draugi nākotnē būs tikai mūziķi, jo visi pārējie ar jums vairs nerēķināsies. Iespējams, būs vieglākas dienas, iespējams, krietni smagākas. Būs arī kāda brīvdiena, ja nestrādāsi vēl kādu darbu,” neslēpj Ruskis.

Mārtiņš piebilst, ka samaksa par to visu būs, tikai grūti šobrīd spriest – cik un kad.

Mūziķis gaida motivācijas vēstules un fotogrāfijas, lai vēlāk komentāros nebūtu jālasa – nav smuks, pretīgi skatīties, šo cūku nu gan nevajag laist uz skatuvi.

”Respektīvi, ko gribēju pateikt – nerunā, pirms pats neesi kaut vienu akordu uz ģitāras nospēlējis, publiski! Šķiet, ka reizēm ir vieglāk būt par riepu mainītāju, jo to visi nezina, kā nomainīt, bet kam ir jābūt uz skatuves un kādai jābūt mūzikai, zina visi,” tā Mārtiņš.

Mūziķis piebilst, ka mūzika ir arods, ar mūziku nodrošina ģimeni, veiksmīgākie tiek pie lielākā kumosa, pārējie sadala pēc nopelniem, kā jau visur šajā vietā, ko sauc par dzīvi!