Mārtiņa Brauna dziesmai ”Veltījums” radīta džeza versija

Pievienot komentāru
Mārtiņa Brauna dziesmai ”Veltījums” radīta džeza versija
PUBLICITĀTES FOTO

Ar īpašu un neparastu komponista Mārtiņa Brauna un dzejnieces Māras Zālītes dziesmas ”Veltījums” džeza versiju šajos Ziemassvētkos sveic dziedātāja Alise Kante, džeza ģitārists Āris Ozols un grupa ”Syncope”.

Šogad, sagaidot Latvijas simtgadi, tika noskaidrotas skaistākās un nozīmīgākās latviešu komponistu dziesmas. Dziesmas, kuras nekad nenoveco un kuru vilinājumam ļaujas arvien vairāk mūziķu, tās pārveidojot, interpretējot dažādos žanros – šoreiz arī džeza manierē.

Kā uzsver Alise Kante, viena no tādām ir arī Mārtiņa Brauna un Māras Zālītes ”Veltījums”, kas jau tradicionāli saistās ne tikai ar Ziemassvētku laiku, bet ir kā kultūras mantojums, ko iemīļojuši gan lieli, gan mazi.

”Šī dziesma man ir īpaši tuva – bērnības sentiments, dziesmas vēstījums un melodija,” atklāj Alise.

Mūziķi, balstoties uz Brauna ”Veltījuma” galveno muzikālo domu, piedāvā savu – pilnīgi svaigu, oriģinālu skatījumu.

Dziesma ”Veltījums” šoruden iemantoja īpašu uzmanību pēc tam, kad kļuva zināms, ka pērn dziesmas izcūkotā izpildījuma dēļ Brauns bijis gatavs tiesāties.

“Veltījums” džeza skaņās

Dziesmas aranžējuma autors ir džeza ģitāras meistars un jaunais džeza komponists Āris Ozols.

Alise Kante un Āris Ozols sadarbojās vairāk nekā sešus gadus, izpilot džeza klasiku, radot savu oriģinālmūziku, kā arī veidojot latviešu tautas dziesmu, komponistu skaņdarbu interpretācijas džeza mūzikas valodā.