”Mans galvenais uzdevums – palikt mierīgai!” Ekskluzīva saruna ar Lauru Rizzotto īsi pirms došanās uz ”Eirovīziju”

Pievienot komentāru
”Mans galvenais uzdevums – palikt mierīgai!” Ekskluzīva saruna ar Lauru Rizzotto īsi pirms došanās uz ”Eirovīziju”
Privātais arhīvs

Maija trakums ir klāt! Un, nē, nav runa par pasaules meistarsacīkstēm hokejā, bet gan ”Eirovīzijas” dziesmu konkursu, kas jau nākamnedēļ norisināsies Portugāles galvaspilsētā Lisabonā. Latvijas delegācija izlidoja jau 1. maijā, un lidostā uz nelielu sarunu mūsu pārstāvi Lauru Rizzotto ķēra portāls Skaties.lv.

Februāra pēdējā svētdienā noslēdzās mūsu nacionālā atlase, kurā noskaidrojās, ka 2018. gadā ”Eirovīzijā” mūs pārstāvēs brazīliete ar latviešu asinīm Laura Rizzotto, kura Eiropai atrādīsies ar dziesmu ”Funny Girl”. Mēdz gadīties, ka dziesma, kura tika izvēlēta, tuvojoties atbildīgajam mirklim, tiek transformēta un dažādu apstākļu dēļ kaut kam pielāgota, taču Laura portālam Skaties.lv apstiprināja, ka šis nebūs tas gadījums.

”Protams, mēs esam priekšnesumu adaptējuši lielajai skatuvei, bet koncepts paliek tas pats – koncentrējamies uz dziesmu, uz skatuves nekas pārlieku traks, taču šis tas ir pamainīts, tāpēc nevaru sagaidīt savu uzstāšanos Lisabonā,” tā Laura.

Pēdējās nedēļās mūsu pārstāve ceļojusi no vienas ”Eirovīzijas” pre-ballītes uz otru, prezentējot savu dziesmu un Latviju, kā arī Portugālē, airējot uz supa, ierakstīta arī vizītkarte, ko jau pavisam drīz varēsim novērtēt. ”Šis ir bijis ļoti darbīgs laiks – biju Izraēlā, Spānijā, Nīderlandē, kā arī bija uz laiku jāatgriežas arī Ņujorkā, lai varētu apdarīt iekrājušos darbus, bet tagad esmu kaujas gatavībā,” par savu laiku līdz lielajam dziesmu konkursa uznācienam pastāstīja dziedātāja.

Lai gan līdz otrajam pusfinālam 10. maijā vēl vairāk par nedēļu, mūsu delegācija jau vakar devās tur. ”Vēl daudz darba priekšā – tā ir lielā skatuve, kas nozīmē, ka jāpārdomā un jāpārbauda daudz un dažādu sīkumu. Taču pats galvenais, ir atpūsties un saglabāt mieru, jo līdz šim nogurdinošākā daļa bija tā braukāšana no vienas valsts uz otru. Vakar biju Parīzē, šodien esmu Rīgā un tagad jau lidoju tālāk uz Lisabonu. Tagad tur būšu uz vietas divas nedēļas, tāpēc jūtos mierīgi,” agro došanos uz Portugāli komentē dziedātāja.

Latvija ielozēta vienā pusfinālā ar Ukrainu, Poliju, Krieviju, Zviedriju, Gruziju, Austrāliju, Dāniju, Serbiju, Rumāniju, Norvēģiju, Moldovu, Melnkalni, Maltu, Ungāriju un Slovēniju. Tas nozīmē, ka balsošanā par iekļūšanu finālā mums nespēs palīdzēt ne Baltijas pārstāvji, ne arī latviešu kupli apdzīvotā valsts Īrija, taču Lauru tas nesatrauc. ”Es par to lieki nedomāju, tikai koncentrējos uz to, lai pēc iespējas labāk performētu uz lielās skatuves, un ceru, ka Eiropa to novērtēs.”