”Man ir svarīgi, lai Latvija tiktu finālā.” Edgars Kreilis atklāj, kā pošas ”Eirovīzijai”

4 komentāri
”Man ir svarīgi, lai Latvija tiktu finālā.” Edgars Kreilis atklāj, kā pošas ”Eirovīzijai”
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Deviņu dalībnieku konkurencē šogad par tiesībām pārstāvēt Latviju starptautiskajā ”Eirovīzijas” dziesmu konkursā, kas maijā notiks Nīderlandē, ar dziesmu ”Tridymite” sacenšas jelgavnieks Edgars Kreilis. Gadu gaitā konkursā uzkrātā pieredze mūziķim likusi saprast, ka Latvijas atlasē cīņa ir nevis par savu uzstāšanos, bet to, kurš vislabāk spētu pārstāvēt valsti uz lielās skatuves.

”Šis ir ceturtais gads, kad piedalos šajā konkursā un trešo reizi esmu konkursa finālists. Trīs lietas – labas lietas, un šī kā ceturtā reize arīdzan būs no sirds,” sarunā ar Skaties.lv atklāj viens no ”Eirovīzijas” nacionālās atlases finālistiem Edgars Kreilis.

Pēc iepriekšējo gadu neizdošanās Edgars tomēr nav metis plinti krūmos, bet konkursā startē atkal un atkal.”Iepriekšējais gads bija viens no maniem labākajiem gadiem, jo starp visiem finālistiem es vienīgais ieguvu OGEA ”Eurovision” simpātiju balvu. Tā man deva iespēju uzstāties ”Eurovision” pre-party kopā ar ”Eirovīzijas” 2019. gada dalībniekiem no Norvēģijas, Lietuvas un Latvijas.

Neredzu iemeslu, kāpēc gan nepiedalīties vēlreiz, jo pieteikties jau var vienmēr, bet to, kurš ir pelnījis tikt tālāk, nosaka žūrija. Par to man ir milzīgs prieks, un es esmu ļoti pateicīgs viņiem!”

Edgars stāsta, ka katrs gads viņam ir bijis vērtīgs un pamācošs, bet galvenokārt viņš sapratis to, ka cīņa ir nevis par sevi vai savu uzstāšanos vai kura dziesma būs īstā un labākā, bet gan par to, kurš vislabāk spētu nest Latvijas vārdu pasaulē.

”Man ir ļoti svarīgi, lai Latvija tiktu finālā, jo pēdējie gadi mums nav bijuši tik veiksmīgi, un es ticu, ka šogad tas notiks. Ja ne ar mani, tad noteikti ar kādu no maniem konkurentiem.”

Ne tikai dziesmu konkurss

Savu šā gada ”eirodziesmu” ”Tridymite” Kreilis sacerējis kopā ar populārās grupas ”Prāta vētra” basistu Ingaru Viļumu, un tas viņam ir īpaši pagodinoši.

”Kādā vakarā Ingars Viļums man uzrakstīja ”Facebook”: ”Sveiks, Edgar! Tev raksta Ingars Viļums, tas pats, kurš spēlē basģitāru grupā ”Prāta vētra”.” Sākotnēji padomāju, ka tas ir viltus profils, bet pēc viņa profila izskatīšanas sapratu, ka šis viss ir īsts.

Viņš man izteica piedāvājumu sarakstīt dziesmu konkursam, un es nevilcinoties piekritu, jo šis tik tiešām ir bijis mans vislielākais pagodinājums. Ņemot vērā, ka grupa ”Prāta vētra” ir mana mīļākā Latvijas grupa, tad nudien citu variantu nemaz nevarētu iztēloties,” par sadarbību ar Viļumu stāsta Edgars.

Dziesma ”Tridymite” šogad ir viena no ārvalstu žūrijas pārstāvju favorītiem. Arī fani to atzinuši par labu un stilīgu. Jautāts, kā plāno aizpildīt skatuvi vispirms jau 8. februāra finālā, lai piesaistītu televīzijas skatītāju uzmanību, Edgars atzīst: ”Paldies, man ir patiesi liels prieks, ka dziesmu ir pamanījuši un novērtējuši. Nenoliegšu, ka atbalsts ļoti palīdz, sniedz arvien, arvien lielāku degsmi.

Ar savu komandu un konkursa producentiem cītīgi strādājam. Rodas idejas, tās izmēģinām, aplūkojam, saprotam, kas vislabāk iederas, kas palīdz veidot stāstu. Sīkākās niansēs gan pašlaik vēl nevaru stāstīt, taču ceru, ka skatītājiem patiks, ka viņi novērtēs un dzīvos līdzi kā dziesmai, tā arī tās stāstam un man.”

Edgars ir pārliecināts, ka liela daļa konkursantu akcentē savas kvalitātes, pieredzi, unikalitāti un dziesmas vēstījumu, bet nevar nepieminēt, ka viena no svarīgākajām lietām ir personība.

””Eirovīzija” nav tikai dziesmu konkurss, bet arī sava veida muzikālas debates, kur komunikācija, atjautība un harisma ir ļoti svarīgas īpašības, lai par mums izrādītu lielāku interesi pārējās dalībvalstis.

To, vai šis gods tiks uzticēts man, mēs noskaidrosim jau 8. februārī, bet, kā jau minēju iepriekš, neatkarīgi no tā, kurš uzvarēs, jo pats svarīgākais ir, lai Latvija pēc vairāku gadu pārtraukuma beidzot nokļūtu finālā,” saka mūziķis.

”Jau jūtos kā uzvarētājs”

Paralēli šim konkursam Kreilis turpina dalību arī lietuviešu šovā “Lietuvos balsas” jeb “Lietuvas balss”. Kā viņam izdodas vienlīdz daudz uzmanības veltīt abiem konkursiem?

”Šobrīd sanāk savu laiku dalīt starp Latviju un Lietuvu. Nemelošu, ka tas ir ļoti viegli, bet man patiesi paveicies ar to, ka ”Eirovīzijas” atlasē neesmu viens. Manā komandā ir draugi, ģimene un citi profesionāli cilvēki, kuri gan kāpj ar mani uz skatuves, gan palīdz ar tehniskām lietām aizkulisēs.

Viens pats es šo noteikti nespētu paveikt, tāpēc no sirds esmu pateicīgs visiem, kuri ir kaut daļiņu sevis ielikuši šīs dziesmas tapšanā un realizēšanā,” atzīst skatuves mākslinieks.

Edgara nerimstošās enerģijas avots gan ikdienas darbos, gan mūzikā slēpjas atbalstā, ko mūziķim sniedz tuvinieki, kolēģi un fani.

”Es domāju, ka tas patiesi ir viņu visu nopelns, un katrs mans sasniegums ir arī viņu. Es neesmu viens un, pateicoties tam, jau jūtos kā uzvarētājs,” tā Kreilis.

4 komentāri