Laurim Reinikam – 40: aizraujoši fakti par jubilāru un koši arhīva foto

18 komentāri
Laurim Reinikam – 40: aizraujoši fakti par jubilāru un koši arhīva foto
LAURIS VĪKSNE, F64

Ceturtdien, 11. jūlijā, 40 gadu dzimšanas dienu svin daudzpusīgais skatuves mākslinieks Lauris Reiniks. Kā dziedātājs, komponists, TV šovu un pasākumu vadītājs un aktieris viņš ar panākumiem izklaides biznesā darbojas jau 30 gadus.

Skaties.lv apkopojis 40 faktus no Laura Reinika biogrāfijas.

1. Lauris Reiniks dzimis 1979. gada 11. jūlijā Dobelē. Uzaudzis muzikālā ģimenē Tērvetē, izglītību ieguvis Jelgavas Mūzikas koledžā un Latvijas Universitātē.

2. Reiniks pirmos soļus šovbiznesā spēra piecu gadu vecumā, kad viņš uzstājās televīzijas raidījumā ”Tiekas kaimiņi”.

3. Bērnībā un tīņu gados Lauris kopā ar māsu Rūtu dziedāja sava tēva Artūra vadītajā pusaudžu poproka grupā ”Auri”, ar kuru guva pirmo lielo skatuves pieredzi, piedaloties dažādos bērnu mūzikas festivālos un konkursos.

4. 1998. gadā Reiniks kā raidījuma vadītājs debitēja televīzijā – viņam tika uzticēts vadīt jaunu muzikālu raidījumu pusaudžiem ”Nošu spēles”.

5. Nokļūšana televīzijas prožektoru gaismā jauno TV seju saveda kopā ar maestro Raimondu Paulu, kurš atraktīvo un muzikālo puisi uzaicināja piedalīties savos projektos.

6. Līdz ar pirmā studijas albuma “Planet 4 2” izdošanu 2002. gadā Reiniks nopietni pieteica sevi uz lielās mūzikas skatuves Latvijā un sāka ceļu uz slavu. Albumā visas dziesmas bija angļu valodā, un to autors bija Lauris pats.

7. Reinika pirmais albums latviešu valodā “Lidot savādāk” iznāca gadu vēlāk, un tajā atrodami tādi hiti kā “Sirds sadeg neparasti”, “Tev šodien vienalga” un “Es neesmu neprātīgs”.

8. Kā dziesmu autors un izpildītājs Reiniks saņēmis vairāk nekā 20 nacionāla mēroga apbalvojumu. Par 2003. gada albumu ”Lidot savādāk” mūziķis saņēmis ”Zelta Disku” par lieliskiem pārdošanas apjomiem, savukārt 2010. gada albums ”Es skrienu” apbalvots ar ”Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada balvu” kategorijā ”Labākais pop albums”.

9. Kā komponists un izpildītājs Lauris Reiniks līdz šim izdevis deviņus studijas albumus. Viņš radījis ierakstus 11 valodās, kļūstot par vienu no retajiem latviešu mūziķiem, kuriem izdevies ”izsisties” arī starptautiskā mērogā, īpaši Baltijas valstīs. 2010. gada hits ”Es skrienu” Lietuvas klausītāju sirdis iekaroja kā ”Aš Begu”, bet pie igauņiem Lauris devās ar ”Ma jooksen”. Dziesma kopumā iedziedāta deviņās valodās.

Foto: LAURIS VĪKSNE, F64

10. ”Es skrienu” videoklips salīdzinoši īsā laikā interneta vietnē ”YouTube” sasniedza 1 miljonu skatījumu. Reinikam kā pirmajam no Baltijas māksliniekiem tas izdevās. Šodien dziesmas skatījumi pārsniedz 3,8 miljonus.

11. Nacionālās ”Eirovīzijas” dziesmu konkursa atlasēs Reiniks uz skatuves kāpis vairākkārt – 2001. gadā duetā ar Lindu Leen, 2002. gadā kā solists, bet 2003. gadā trio ”FLY” sastāvā, ar kuru tika izcīnīta iespēja pārstāvēt Latviju Rīgā notiekošajā ”Eirovīzijas” konkursā.

12. 2011. gada nacionālajā konkursa finālā Lauris ar dziesmu ”Banjo Laura” ieguva otro vietu. Togad Vācijā notiekošajā konkursā Latviju pārstāvēja grupa ”Musiqq” ar dziesmu ”Angel in Disguise”.

13. ”Eirovīzijas” vēsturē Reiniks savu vārdu ierakstījis arī kā komponists. 2009. gadā viņa komponētā dziesma ”I Wish I Could Pretend” (”Kaut es spētu izlikties”) 500 dziesmu konkurencē ieguva augsto otro vietu Īrijas ”Eirovīzijas” finālā.

14. Lauris Reiniks ir pierādījis sevi arī mūziklos – 2004. gadā viņš Rolfa Grūbers lomā uzmirdzēja sirsnīgajā stāstā ”Mūzikas skaņās”, bet pēc pāris mēnešiem bija redzams citā ampluā Kārļa Anetēna un Mārtiņa Freimaņa krāšņajā un tehniski sarežģītajā mūziklā ”Autoplanētā”, kurā atveidoja sporta mašīnu ”Olimpus”.

15. 2004. gadā viņš iedziedāja kompānijas ”Coca Cola” reklāmu. Kā albuma intro ar nosaukumu “Mazajiem, lielajiem” dziesmiņa tika iekļauta mūziķa 2007. gada albumā ”Nakts veikalā”.

16. 2008. gada oktobrī pēc atgriešanās no mācībām ASV Reiniks kopā ar savu māsu Rūtu ierakstīja kopīgu dziesmu “Es esmu tev dzīslās”, kas pašmāju mūzikā ir nepārspēts brāļu un māsu duets.

17. Kā atklāj Lauris, viņa lielākā vēlēšanās ir, ”lai visa pasaule zina, kas un kur ir Latvija, un tieši tāpēc viņš vienmēr cenšas atstāt labu iespaidu ārzemēs, jo uzskata, ka jebkurš Latvijas iedzīvotājs, izbraucot no Latvijas, kļūst par mūsu valsts vēstnieku, kurš rada tēlu par mūsu cilvēkiem un zemi”.

18. Lauris labo slavu Latvijai ir nesis arī kā mūziķis – uzstājoties dažādos ārzemju dziesmu konkursos Slovākijā, Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Austrijā, Vācijā, Beļģijā, Kazahstānā, Īrijā un ASV.

19. Kopā ar dejotāju Aleksandru Kurusovu 2007. gadā Lauris plūca laurus grandiozā TV3 šova ”Dejo ar zvaigzni” pirmajā sezonā.

20. Savukārt kā vadītājs viņš skatītājus no TV ekrāniem sveicinājis, vadot tādus iemīļotus šovus kā ”Dziedi ar zvaigzni”, ”Koru kari”, ”Latvijas Zelta talanti”, ”Latvijas Dziedošās ģimenes”, “Pelnrušķīte”, ”Izklausies redzēts”.

Foto: TOMS NORDE

21. 2004. gadā tolaik populārais žurnāls ”Top Of The Pops” Laurim piešķīra titulu ”Latvijas Nacionālā Megazvaigzne”.

22. Daudzo miljonu skatījumu interneta video vietnē ”YouTube” dēļ neoficiāli tiek dēvēts arī par Latvijas ”YouTube” karali.

23. 2009. gadā Reiniks veiksmīgi pieteica sevi kā komēdiju aktieri, spēlējot lomu izrādē ”Kailie brieži” (”Ladies’ Night”).

24. Pēc diviem gadiem pirmizrādi piedzīvoja Arvīda Krieva mākslas filma ”Dancis pa trim”, kurā Laurim bija uzticēts atveidot latviešu leģionāru Edvardu.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

25. 2016. gadā Reiniks pievienojās TV3 seriāla “Viņas melo labāk” ceturtās sezonas aktieru sastāvam, atveidojot kriminālās darbībās iesaistīto Igoru. Reiniks seriālā atgriezās sestajā sezonā, kas uz TV ekrāniem iznāca pērn.

26. 2018. gada nogalē Lauris debitēja uz lielajiem kino ekrāniem, spēlējot galveno – izpalīdzīgā taksometra vadītāja Andreja – lomu režisora Māra Martinsona romantiskajā komēdijā ”Jaungada taksometrs”. Viņš ir arī filmas galvenās dziesmas “Viss labi būs” komponists un izpildītājs, bet teksta autors Guntars Račs. Īsi pirms Jāņiem tika nofilmētas komēdijas otrās daļas noslēdzošās ainas.

Foto: VLADISLAVS PROŠKINS, F64

27. 2009. gadā Lauris saņēma prestižo gadskārtējo Nacionālo TV skatītāju balvu ”Zelta Vilnis” kā Latvijas gada populārākā persona televīzijā – ”Gada TV seja” par kanālā LNT vadīto šovu “Latvijas dziedošās ģimenes”.

28. 2017. gadā viņš ieguva skatītāju balvu ”Ekrāna mīlulis” par ieguldījumu šovbiznesa attīstībā Latvijā.

29. Pērn saņēma LAPPA (Latvijas pasākumu producentu asociācijas) apbalvojumu kā ”Izcils pasākumu vadītājs”.

Foto: FACEBOOK

30. Savulaik kāds īpaši kvēls Reinika fans no Vācijas uztetovējis uz rokas dziesmas ”Pasaka” nosaukuma, skaidrojot, ka tā viņam un viņa sievai bijusi īpaši mīļa dziesma.

31. Savukārt Latvijas Universitātē agrāk studējošais japāņu puisis Masaki Nakagava (Masaki Nakagawa), izdeva Reinika hita ”Es domāšu par tevi” kaverversiju, kas vienaldzīgu neatstāja arī Lauri.

32. Lauris Reiniks ir aktīvs arī sociālajos tīklos – vietnē ”YouTube” viņam ir 66 tūkstoši sekotāju, ”Instagram” – 62 tūkstoši, bet ”Twitter” – 29 tūkstoši sekotāju. Pirms dažiem gadiem vasaras plaukumā skatuves mākslinieks, kurš allaž bijis šarmants un elegants, kuplo atbalstītāju pulku pārsteidza ar plika dupša foto.

33. 2017. gadā Lauris Reiniks devās izpārdotā koncertturnejā “Es domāšu par tevi” pa 12 Latvijas pilsētām.

34. Koncerttūre noritēja ciešā saistībā ar diviem nozīmīgiem notikumiem Reinika karjerā – tika izdota Laura Reinika 50 dziesmu nošu grāmata un “Labāko dziesmu izlase” – albums, kurā apkopotas 22 visu laiku populārākās mūziķa dziesmas.

35. 2018. gadā 19. janvārī Reiniks atvaļinājuma laikā Indonēzijā, peldoties okeānā, lielo viļņu dēļ gandrīz gāja bojā.

36. Lauris savu iepriekšējo dzimšanas dienu nosvinēja ar vētrainu ballīti jūras krastā.

37. Reiniks savu privāto dzīvi neafišē, jo, uzskata, ka ”stāstot par savu privāto dzīvi, nav iespējams sasniegt lielākus panākumus karjerā, taču sagandēt savas attiecības gan var”.

38. Par mīlestību Lauris Reiniks saka šādi: ”Tās ir īpašas izjūtas. Tu par cilvēku domā, sapņus redzi, gribas pēc iespējas vairāk būt līdzās. Ja otram sāp, tev arī sāp, gribas mierināt. Ja otrs priecājas, tu priecājies līdzi.”

39. Pēc ilgāka radošā pārtraukuma šovasar Lauris Reiniks sava talanta cienītājus iepriecināja ar lustīgu dziesmu “Izvēdināt galvu”.

40. Savukārt viņa balss cienītājiem vērts ieskatīties kino repertuārā – jaunās animācijas filmas ”The Lion King” (”Karalis Lauva”) latviešu valodas ieskaņojumā viņam uzticēts ierunāt lauvēnu Simbu.