Laura Rizzotto atklāj, kā viņai veicas ar latviešu valodas apguvi un uzturēšanos Latvijā

4 komentāri
Laura Rizzotto atklāj, kā viņai veicas ar latviešu valodas apguvi un uzturēšanos Latvijā
PERSONĪGAIS ARHĪVS

Dziedātāja Liene Greifāne vairākkārt negatīvi izteikusies gan par jaunās dziedātājas Kattie uzvaru ”X Faktorā”, gan dziedātājas Lauras Rizzotto latvietību un valsts pārstāvēšanu Eirovīzijā. Laura atklāj, kā viņai veicas ar latviešu valodas apguvi un cik daudz laika tiek pavadīts Latvijā.

Dziedātāja Laura Rizzotto neslēpj, ka, dzīvojot Ņujorkā, viņai bija latviešu valodas privātskolotāja, bet, pārceļoties uz Losandželosu, viņa mācās valodu pašas spēkiem. Tas nav viegli, bet viņa neatkāpjas no mērķa runāt latviešu valodā.

Mācību procesam Laura pieiet ļoti nopietni un nespēj sagaidīt, kad spēs pilnvērtīgi komunicēt ar latviešiem, kuri dzīvo Kalifornijā.

Laura ir dzirdējusi par dziedātājas Lienes Greifānes izteikumiem saistībā ar viņas latvietību un nedzīvošanu Latvijā. Dziedātāja nevēlas izteikties par Lieni, bet paziņo, ka 2018. gada laikā Latvijā ir uzturējusies vairāk nekā jebkurā citā valstī.

Rizzotto stāsta, ka pēc piedalīšanās Eirovīzijas dziesmu konkursā atgriezusies Latvijā, lai pavadītu laiku kopā ar draugiem un ģimeni.

Tam sekojusi uzstāšanās festivālā ”Summer Sound”, Liepājas apskatīšana, iepazīšana, mākslinieciskās noskaņas baudīšana. Atrasts laiks arī Kuldīgas apskatīšanai un laiskai atpūtai Vecāķu pludmalē.

Pēc tam Laura atgriezusies Latvijā decembrī un pavadījusi šeit vairākas nedēļas, darbojoties dažādos projektos un uzstājoties ”Latvijas Gada balvas sportā” pasniegšanas ceremonijā.

”Latvijā jūtos kā mājas, kā savējā. Man Rīgā ir ģimene un lieliski draugi, kuri vienmēr liek justies gaidītai, mīlētai un rada māju sajūtu,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Laura.

Māksliniece ir ļoti lepna par Latvijas pilsonību, savām latviešu ”saknēm”, un to viņai nevar atņemt neviens, un nav nozīmes, kurā valstī viņa dzīvo vai strādā. Latvijai ir nozīmīga vieta mūziķes sirdī.

”Runājot par Greifānes izteikumiem saistībā ar ”X Faktoru”, man ir savs viedoklis. Tas ir ļoti populārs televīzijas šovs, kuram ir savi noteikumi, kuri neaprobežojas ar vienas valsts dziedātājiem. Kattie visas sezonas garumā uzstājās labi, viņai ir lieliska balss. Cilvēki spēja uztvert viņu kā personību, iemīlēt, tāpēc viņa uzvarēja. Tajā, ka uzvar meitene no citas valsts, nav nekā slikta,” tā Laura.

Laura priecājas, ka iestājies jauns gads, un nespēj vien sagaidīt, ko 2019. gads sniegs viņai kā māksliniecei!