Latviju modina ”Tumsas” hits ”Draugs” burvīgā kora sniegumā

Pievienot komentāru

Pavisam drīz – 11. decembrī – Ķīpsalas hallē izskanēs lielkoncerts “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis”. Tas pulcēs daudzus mūziķus, kuri savulaik strādāja un uzstājās kopā ar Mārtiņu. Viņu vidū arī koristi Mārtiņš Kalnājs un Guntis Cimiņš, kuri 6. decembra rītā viesojās raidījumā “900 sekundes”.

Laikus, kad tika koncertēts kopā ar grupu “Tumsa” un Mārtiņu Freimani, Guntis Cimiņš atceras kā vienu lielu ballīti. “Toreiz koncertos sponsors bija “Latvijas Balzams”, ar smaidu atceras kora “Mūza” dalībnieks.

Kā Freimaņa magnētu, kas cilvēkiem ļāvis lipt viņam apkārt, korists akcentē Mārtiņa patiesumu un piemītošo enerģētiku: “Ap viņu vienmēr bija tusiņš.”

Dzīves svētku svinēšanas sajūta, pat Mārtiņam vairs neesot šai saulē, daudzus cilvēkus aizvien uztur kopā. Cimiņš norāda, ka arī šodien, ar kori izpildot Freimaņa dziesmas, piedzīvo līdzīgas emocijas.

Koncertā Ķīpsalā gaidāms krietns pulks izpildītāju, dažu dziesmu laikā uz skatuves kāps vairāk nekā 50 dziedātāju, tostarp Āgenskalna valsts ģimnāzijas koris, kas TV ēterā izpildīja vienu no Freimaņa populārākajām dziesmām – “Draugs”.