”Latvijas simtgades svinības ir farss, liekulība.” Mūziķis Pudniks pauž skarbu viedokli valsts svētku priekšvakarā

54 komentāri
”Latvijas simtgades svinības ir farss, liekulība.” Mūziķis Pudniks pauž skarbu viedokli valsts svētku priekšvakarā
KASPARS KRAFTS, F64

”Es nesaprotu, kā var svinēt simtgadi, ja lielāko daļu no šiem gadiem Latvija ir bijusi okupēta,” valsts simtgades svinību priekšvakarā portālam Skaties.lv atzīst mūziķis un producents Kaspars Pudniks. ”Man arī nav skaidrs, kā valsts, kura ir parādā ap 10 miljardus eiro, var šķiesties ar naudu.”

Šonedēļ par vietējo interneta sensāciju kļuvis video, kurā pazīstamais komiķis Jānis Skutelis iesmej par simtgades salūta lielajām izmaksām. Kā ziņots, simtgades uguņošanas šovs Rīgā izmaksās 234 999 eiro (bez PVN), kas ir desmitreiz vairāk nekā parasti, bet Latvijas simtgades svinības kopā izmaksās aptuveni 60 miljonus eiro. Tas raisījis skepsi daļā sabiedrības. Skarbu kritiku valsts 100. jubilejas svinībām veltījis arī mūziķis un producents Kaspars Pudniks.

”Es vēlētos, lai tie, kuri pieņem šos lēmumus, aiziet kaut vai uz bērnu slimnīcu pie latviešu tautas bērniem un pasaka: ”Jānīt, piedod, bet mums nav naudas tavai ārstēšanai, toties mums ir nauda dzeršanai un izklaidei.” Lai pasaka bērnu vecākiem acīs!” to, ka simtgades svētku tēriņi ir nepamatoti, sarunā ar Skaties.lv norāda Kaspars Pudniks.

Mūziķis neuzskata, ka šogad Latvija svin 100 gadu jubileju: ”Tas ir tāpat kā mūziķu grupa, kura nodibināta kaut kad un tagad svin savu 20 gadu jubileju uz skatuves, lai gan pēdējos 15 gadus vispār nekur nav koncertējusi un uzstājusies. Farss, liekulība!”

Viņam ir arī ideja, kā lietderīgāk būtu izmantot simtgades svinību budžetu: ”Par 60 miljoniem labāk būtu uzbūvējuši vienu kārtīgu ceļu no Daugavpils līdz Ventspilij. Būtu jēga! Tingeltangeļus mēs tāpat varam katru gadu taisīt, arī bez naudas.”

”Man ir kauns, kā tiek izlietota šī nauda. Vienkārši nodzerta un noēsta. Bet nekas – rīt būs paģiras, un varēsim atkal izstieptu roku iet un ubagot uz Eiropu…

Un, latvieši, neesiet naivi – no 60 miljoniem 54 aizgāja ”pareizajās kabatiņās”. Pārējais kā nograuzts kauls atmests tautai, nabagiem.

Šī un līdzīgas varas darbības atklāti parāda, ka latviešiem Latvija nav vajadzīga. Nospļauties par to! Cilvēks nav vērtība, iepirkumam vien spēks,” par svētku budžeta izlietojumu saka mūziķis.

18. novembris Kaspara Pudnika ģimenē nekad nav īpaši svinēts.

”Parasta diena. Šogad 18.novembrī būšu Austrijā. Un vispār māksliniekiem un mūziķiem svētku dienas ir parastas darba dienas. Tā nu tas ir,” tā Pudniks.
54 komentāri