”Mīlestība ir mīlestība!” Lai uzstātos ”Baltijas praidā”, no Berlīnes Rīgā atgriezīsies dziedātāja MNTHA

0 Komentāru
”Mīlestība ir mīlestība!” Lai uzstātos ”Baltijas praidā”, no Berlīnes Rīgā atgriezīsies dziedātāja MNTHA
LETA/Ieva Čīka

9. jūnijā norisināsies ”Baltijas praids”, kas noslēgsies ar vērienīgu pasākumu izklaides vietā ”Palladium”. Uz skatuves redzēsim Vācijas Drag karalieni Gloriju Viagru, grupu ”’Podruga”, ballīti ierībinās dīdžejmeitene DJ Belinda. Tāpat viesus priecēs populārā dziedātāja MNTHA, kura speciāli, lai uzstātos prieka un vienlīdzības svinēšanas koncertā, ieradīsies Latvijā.

Sarunā ar portālu Skaties.lv dziedātāja stāsta, ka tas ir skumji, ka latviešu publika ir negatīvi vērsta pret “LGBTQ” kopienu. Pašlaik MNTHA studē apmaiņas programmā Berlīnē un redz, ka Vācijā attieksme pret “LGBTQ” ir pozitīva – uz ielas vari būt kas esi un vari justies droši. Protams, neiztikt bez starpgadījumiem, visur tomēr gan cilvēki, gan viedokļi atšķiras.

”Piedalos koncertā, jo atbalstu “LGBTQ” kopienu. Ticu domino efektam – jo vairāk cilvēku runā, jo vairāk diskusiju raisās, un varbūt tad arī ir iespēja veikt kādas pārmaiņas. Vēlos, lai arī Latvijā tie, kuri šo visu nosoda vēlreiz padomā :”Kāpēc es to neatbalstu”? Patiešām padomā, nevis atrod ātrāko, sev komfortablāko atbildi,” tā MNTHA.

Dziedātāja ir droša, būtībā, tas viss ir par cilvēktiesībām – mums nevajadzētu aizliegt citiem mīlestību, attiecības, kur abi vai vairāki partneri savstarpēji, tam dod piekrišanu, būšanu pašiem, kā arī nevajag uzreiz pārspīlēti seksualizēt “LGBTQ” kopienu.

Daudzi nepiekrīt praidam, uzskata to par ”izrādīšanos” un saka, ka tikpat labi, kāpēc heteroseksuāļi nerīko savus gājienus?

Praidu māksliniece redz kā cīņu – par pamattiesībām. Tāpēc tas ir jāparāda, lai ikviens redz, ka ir cilvēki, kuri tic pārmaiņām, tic, ka varbūt, kādu dienu tiks uzklausīti – kā savādāk pievērst uzmanību, ja neviens neklausās?

Foto: ekstravagantā dziedātāja MNTHA

”Mēs visi vēlamies iekļauties sabiedrībā, netikt izsmieti, nebaidīties iziet uz ielas ar mīļoto cilvēku sadevušies rokās, iziet uz ielas tādi, kādi esam, vai tas patiešām ir par daudz prasīts? Vienkārši iedomājaties, ka jums šīs tiesības tiktu liegtas – kā jūs justos? Mīlestība = Mīlestība,” viedoklī dalās MNTHA.

MNTHA uzskata, ka cilvēki slēpjas ”skapjos” heteronormativitātes dēļ – sabiedrība vēl aizvien uzspiež uzskatu, ka heteroseksualitāte ir ”normāla” un viss pārējais ”nav normāls”, tāpēc cilvēkiem ir bail būt pašiem, jo viņi zina, ka tas būs ļoti smags process – iznākšana no ”skapja”.

0 Komentāru