Kulakova jaunā dzīve: mūziķis jau pusotru gadu nedzer, grupai atkal ”ziedu laiki”

2 komentāri
Kulakova jaunā dzīve: mūziķis jau pusotru gadu nedzer, grupai atkal ”ziedu laiki”
VLADISKAVS PROŠKINS, F64

24. augustā gaidāms pasākums ”Leģendārā nakts Ogrē” ar daudzu populāru mūziķu piedalīšanos. Kā vieni no dalībniekiem uzstāsies grupa ”Pērkons”, kurai ar Ogres estrādi ir īpašas attiecības. Kā intervijas laikā Skaties.lv atklāj  ”Pērkona” mūziķis Juris Kulakovs, viņš jau pusotru gadu alkoholam saka stingru nē. Kā zināms, vēl pirms neilga laika mākslinieks atradās kritiskā stāvoklī.

Kā iepriekš ziņots medijos, mūziķis neslēpa, ka alkohola kāres dēļ ir gandrīz jau skatījies nāvei acīs. Dzīves grūtākajā brīdī viņš pateicās ilggadējai dzīvesbiedrei, jo viņa bija tā, kas izglāba Juri no nāves gultas.

Vēl nesen Kulakovs pats teica, ka kaite ir hroniska un neārstējama, bet, par spīti tam, turpināja lietot alkoholu. Šobrīd beidzot viņš to ir pārtraucis pavisam – Skaties.lv mākslinieks apstiprina, ka jau pusgadu ir skaidrā.

”Vīns pats par sevi nav ļaunums, bet ļaunprātīga tā lietošana gan kaitē cilvēkam lielā mērā,” tā Kulakovs šobrīd raksturo savu attieksmi pret grādīgajiem dzērieniem.

Lai gan joprojām eksistē mīts, ka rokmūziķu dzīve ir īsta bohēma, kurā plūst alkohola straumes, Kulakovs atklāj, ka grupa ”Pērkons” neaizraujas ar grupas pasēdēšanām pēc koncertiem. Ja tiekas, tad satiekas ar konkrētu mērķi, lai nodotos tikai darbam, ne izklaidei.

Mūziķis beidzot ir nonācis pie secinājuma, ka alkohols kaitē gan veselībai, gan arī darbam un visam pārējam. Un tagad, kad pilnībā atteicies no alkohola, viņš nodevies darbam, par kā trūkumu absolūti nesūdzas. ”Pērkons” piedzīvo jaunus ”ziedu laikus”.

5. jūlijā norisinājās vērienīgs pasākums Ikšķilē, kurā piedalījās arī ”Pērkons”. Koncerts Ikšķilē bijis kā viens liels, patīkams pārsteigums, jo licis mūziķiem saprast, ka viņi joprojām ir cieņā un publika gatava līksmot, cik vien viņi ilgi gatavi spēlēt!

”Visgrūtākais bija tikt līdz gultai, jo pārgurums ņēma virsroku,” uzsver Juris. Lai arī nogurums bija, nākamajā dienā jau grupa muzicēja Kokneses pilsdrupās, tā kā nedēļas nogales ir visai noslogotas. Grupa arī aktīvi uzstājas citviet Latvijā.

”Ja cilvēki var atļauties,” nosmej Juris, ”tad sniedzam koncertus arī kāzu ballītēs.”

2021. gadā tiek plānots koncerts Latvijas Mākslas akadēmijā, svinot ”Pērkona” 40. gadu jubileju. Mūziķis šobrīd ir ļoti nopietni pievērsies darbam, bet atrod laiku arī atpūtai, esot gan Rīgā, gan Līvānos.

Viņš uzsver, ka dzīvē ir iekārtots tā, ka katram cilvēkam ir tiesības izvēlēties, ko un kā darīt, tāpēc arī nevienu citu nenosoda. Bet viņa izvēle šobrīd ir atpūta bez ”zaļā pūķa” klātbūtnes.