Ko par Evijas Vēberes izpildīto “Svētku dienu” domā Imants Kalniņš?

38 komentāri
Ko par Evijas Vēberes izpildīto “Svētku dienu” domā Imants Kalniņš?
EDIJS PĀLENS, LETA / ZANE BITERE, LETA

Par Latvijas simtgades svinību vienu no apspriestākajiem notikumiem kļuva koncerts “Mīlestības vārdā.18+”, pēc kura pamatīga šūmēšanos kultūras baudītāju aprindās izraisīja Evijas Vēberes uzstāšanās. Beidzot komentāru par koncertu un ”Svētku dienas” izpildījumu sniedzis komponists Imants Kalniņš.

Pirmā, kura nespēja klusēt un pauda sašutumu par jaunās dziedātājas Evijas Vēberes izpildījumu, bija estrādes zvaigzne Olga Rajecka, kuras dziedājumā ”Svētku diena” palikusi atmiņā vislabāk.

”Es skatos un raudu,” koncertā redzēto un dzirdēto pie kāda no ierakstiem sociālajā tīklā ”Facebook” komentēja Rajecka.

Savukārt mūziķis Jānis Šipkēvics metās aizstāvēt Vēberi, norādot, ka skumst, ”ja mūsu neiecietības līmenis ir tik augsts un bailes no neparastā tik saasinātas”.

Tikmēr komponists Mārtiņš Brauns atklāja, ka pērn bijis gatavs tiesu darbiem par Vēberes izpildījumu viņa dziesmai ”Veltījums”.

Piektdienas vakarā Skaties.lv sazinājās ar dziesmas autoru Imantu Kalniņu, lai noskaidrotu, ko tad viņš domā par šo izpildījumu. Toreiz mākslinieks atklāja, ka dziesmu Vēberes izpildījumā vēl nav noklausījies, bet ar interesi to izdarīs.

Nu tas beidzot noticis, un komponists īsā video pausto adresējis visiem ”Mīlestības vārdā.+18” koncerta mūziķiem.

”Noskatījos šo koncertu. Man ļoti patika. Ļoti pārliecinoši. Ļoti patika Evija. Ļoti patika ”Svētku diena” Evijas izpildījumā. Novēlu turpināt ceļu, neraugoties ne uz ko, turpināt ceļu – savu ceļu,” paudis Kalniņš.

Jau ziņots, ka Latvijas simtgadei veltītajā bezmaksas koncertā ”Mīlestības vārdā. 18+” 19. novembrī pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas piedalījās daudzi populāri mūziķi, piemēram, Jānis Šipkēvics, Renārs Kaupers, Alise Joste, Reinis Sējāns, Armands Birkens.
38 komentāri