Klāt “Zelta mikrofona” ceremonija – skaties tiešraidē!

Pievienot komentāru

12. februāra vakarā Dailes teātrī jau 23. reizi tiks pasniegtas Mūzikas ierakstu gada balvas ”Zelta Mikrofons”. Ceremonija priecēs ar aktuālo Latvijas mūziķu priekšnesumiem, unikāliem kolektīviem un pirmatskaņojumiem. Balvu pasniegšanas ceremoniju baudi tiešraidē portālā Skaties.lv!

Tieši pirms gada, ”Zelta Mikrofona” pasākumā, grupa ”Very Cool People”, Kristīne Prauliņa, Edavārdi un ansis nolēma kopīgi ierakstīt dziesmu “Pa apli”, kas jau iemantojusi klausītāju uzmanību, un otrdien tās skanēs arī uz Dailes teātra skatuves kopīgi ar TDA ”Līgo” veidotā interpretācijā.

Pirmo reizi uz skatuves apvienosies Latvijas vadošie ģitāristi, kas iekļuvuši vairākās ”Zelta Mikrofons” nominācijās – Aivars Hermanis, Kārlis Zemītis, Mārcis Auziņš, Gints Smukais un Jānis Ruņģis, lai atskaņotu visā ģitāristu vidē gandrīz vai hrestomātisko “Mediterranean Sundance”.

Pirmatskaņojumu piedzīvos dziesma ”Cilvēks” Ivo Fomina izpildījumā, savukārt Aija Andrejeva kopā ar ”GG Choir” atskaņos nepublicēto dziesmu “Bāc”, kura līdz šim izskanējusi tikai vienu reizi – albuma ”Mēs pārejam uz tu” prezentācijas koncertā.

Ceremonijā ar priekšnesumiem uzstāsies arī ”The Sound Poets”, Dons ar Ozolu, ”Musiqq”, ”DaGamba”, Polifauna, ”Crazy Dolls”. Īpašs būs dziesmas “Walk all night” atskaņojums ”The Hobos” dalībnieku un mūziķu Renāra Kaupera, Ainara Virgas, Normunda Rutuļa, Jāņa Šipkēvica un Arņa Račinska versijā. Savukārt dziesmā “Tu esi labākais” apvienosies Reinis Sējāns, Intars Busulis un šova ”X Faktors” dalībnieku koris.

Par pasākuma gaisotni rūpēsies ceremonijmeistari Mārtiņš Daugulis un Kaspars Breidaks kopā ar nominantiem – grupu ” Rahu The Fool”.

Šogad balvas pretendentu vidū līderi ir grupa ”Instrumenti” ar septiņām nominācijām, ar sešiem ierakstiem uz balvām pretendē grupa “Prāta vētra”, kam seko grupa ”The Sound Poets”, Dons un Ozols – katrs startē četrās kategorijās.