Kivičs skarbi kritizē Vējoņa uzrunu Dziesmu un deju svētkos

18 komentāri
Kivičs skarbi kritizē Vējoņa uzrunu Dziesmu un deju svētkos
Ilze Zvēra/f64/Ieva Leiniša/LETA

Mūziķim un dzejniekam Andrim Kivičam pēc Valsts prezidenta uzrunas Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā sirds ir rūgtuma pilna. Viņš mudinājis tautu aizdomāties, kas notiktu, ja arī citu profesiju pārstāvji savu darbu nedarītu pēc labākās sirdsapziņas.

Svētdien, 8. jūlijā, ar noslēguma koncertu “Zvaigžņu ceļā” Mežaparka Lielajā estrādē izskanēja XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Tajā tautu uzrunāja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Tiesa, viņa sacītais tautā guvis pretrunīgas atsauksmes. Īpaši asu kritiku sociālajos tīklos un internetā izpelnījušās Vējoņa runas dotības.

Starp tiem, kuri nav skopojušies ar skarbu vērtējumu, ir arī mūziķis un dzejnieks Andris Kivičs.

”Palasīju Vējoni žēlojošos komentārus un nenoturējos… Ja Valsts prezidents valsts lielākajā notikumā (un arī ārpus tā regulāri) nevar izdarīt vienīgo, kas viņam ir jāvar izdarīt – iedvesmojoši, emocionāli, tekoši runāt, tad tas ir signāls visai tautai – arī jums savā darbā nav jāvar paveikt tas, kas jums ir jāpaveic, jums nav savā lietā jābūt varošiem, jo (kā var feisbukā lasīt) jūs… esat tikai cilvēki!!!” sarkasmu paudis Kivičs.

Viņš aicinājis līdzcilvēkus aizdomāties, kas notiktu, ja arī citu profesiju pārstāvji savu darbu neizdarītu, cik labi vien spēj: ”Un tagad iedomāsimies, ka Vējoņa līmenī savu darbu dara lidmašīnu piloti, ķirurgi operāciju zālēs, pārmijnieki uz dzelzceļa u.t.t.”

”Tā kā pats esmu uzstājies un runājis ļoti daudz un lielas (500-20 000) publikas priekšā, varu pateikt, ka problēma ir tajā, ka prezidents vienkārši nav pārliecināts par sevi un to, ko dara. Tas ir vienīgais iemesls.

Un nepārliecināts prezidents nav labs prezidents tautai, kura jau tāpat mokās ar mazvērtības kompleksu. Bet varbūt tas nemaz nav svarīgi,” norādījis mūziķis.

Kiviča viedoklis guvis plašu uzmanību – ar viņa rakstīto vietnē ”Facebook” dalījušies vairāk nekā 1,5 tūkstoši cilvēku.

TOP komentāri

 • Atceros
  +12 +10 -2

  Atceros

  Pirmkārt-piekrītu, ka prezidents ir Valsts balss, seja un vinam jābūt iedvesmotājam, dienzēl tā nav. Un diez vai otru Vairu tik ātri sagaidīsim.
  Bet otrkārt- vinam vējs spikerīsus aizpūta un runu runāja no galvas.
  Treskārt- Dziesmu svētku nedēlā vins apmeklēja loti daudzus pasākumus, kas ir nogurdinosi un katru reizi teikt runu nav viegli.
  Un visiem prezidentiem, kāds runas raksta- tad sis kāds, laikam nav īpasi labs runu rakstītājs. Tik jautājums- kāpēc neviens vinu nenomaina.
  P.S. Kivicam- mēs visi tik gudri, tik pareizi- ne pasam pareiza- runa, ne dikcija, bet uz TV ekrāna lien. Plus vēl dazreiz pālī! Tā, ka vecīt sāc ar sevi un tad noliec citus.
 • Nātre
  +13 +10 -3

  Nātre

  Vai tiešām latviešu tauta nav pelnījusi labāku prezidentu par Bērziņu, Zalteru un Vējoni???
 • Volmārs

  Volmārs

  Ziemassvētki, b***. No sāuma likās ka pārklausijos. Izrādījās ka ne. Pat nolasīt no špikera nejēdz. Paldies Melbārdei, kuras runa izglāba to, ko Vējonis sad***a

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl