Kanje Vests: 400 gadi verdzībā bija izvēle

0 Komentāru
Kanje Vests: 400 gadi verdzībā bija izvēle
REUTERS/SCANPIX

Amerikāņu reperis Kanje Vests turpina izcelties virtuālajā telpā. Viņš tabloīdam ”TMZ” paziņojis, ka verdzība Amerikā 400 gadu garumā bijusi izvēle.

”Kad tu dzirdi par verdzības 400 gadiem… 400 gadiem? Tā izklausās kā izvēle,” viesojoties ”TMZ” redakcijā, savas pārdomas klāstīja Kanje. ”Mēs mūsdienās esam mentāli ieslodzīti, paši izvēlāmies būt paverdzināti,” viņš piebilda.

Šis izteikums, tāpat kā viņa publiski izteiktais atbalsts ASV prezidentam Donaldam Trampam, izraisījis milzu sašutuma vētru sociālajos tīklos. Pēc intervijas Kanje tviterī taisnojās par pateikto, sakot, ka viņš to tā patiesībā nebija domājis un viņa teikums ticis interpretēts. Vesta galvenā doma šajā izteikumā bijusi, ka ”mēs nedrīkstam tapt ieslodzīti vēl 400 gadu”.

Pasaulē slavenais reperis un producents ar saviem izteikumiem bieži satricina pasauli, taču šoreiz viņš īpaši uzsver, ka ticis pārprasts.

Atgādināsim, ka melnādainie cilvēki no Āfrikas pret pašu gribu uz ASV tika pārvesti 17., 18. un 19. gadsimtā, bet verdzība tika atcelta 1865. gadā, kad valsts Konstitūcijā tika veikts trīspadsmitais labojums.

0 Komentāru