”Kādēļ mums jācieš iebraucēju dēļ?” Latvijas izklaides industrijas pārstāvji pošas piketam saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem

2 komentāri
”Kādēļ mums jācieš iebraucēju dēļ?” Latvijas izklaides industrijas pārstāvji pošas piketam saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem
PUBLICITĀTES FOTO

Reaģējot uz Ministru kabineta jaunajiem ierobežojumiem Covid-19 sakarā, Latvijas izklaides sfēras pārstāvji 15. jūlijā 15.00 pulcēsies pie Saeimas nama, lai paustu viedokli, ka izklaides industrijas ierobežošana, tajā pat laikā citām brīvi ļaujot darboties, nav samērīga. Protesta iniciatori aicina atbalstītājus pievienoties šai miermīlīgajai akcijai, lai kopā rastu atbildi uz jautājumu – kāpēc iebraucēju, kuri šobrīd netiek īpaši ierobežoti, dēļ ir jācieš pašmāju ēdinātājiem un izklaides industrijas pārstāvjiem?

”Tā vietā, lai ļautu strādāt mūziķiem un ēdinātājiem, valsts izdomājusi ļaut iebraukt tūristiem.” Izklaides industrijas pārstāvji pošas protestam – lasi plašu situācijas izklāstu TE!

Kā Skaties.lv informē viens no protesta iniciatoriem, mūziķis un bāra un kluba ”The Sinners” īpašnieks Miks Galvanovskis, akcija ir apstiprināta un rīt notiks.

”Iesniegums ir pieņemts, un mēs rīt dodamies pie Saeimas. Piedalīsies piketā ļoti plašas izklaides sfēras pārstāvji gan no Rīgas, gan citām Latvijas pilsētām. Gan bārmeņi, viesmīļi, mūziķi, apmeklētāji, vietu īpašnieki un vēl daudz citu. Aicināti ierasties visi, kuri mūs atbalsta,” informē Miks.

Izklaides industrijas pārstāvji šajā akcijā vēlas uzsvērt, ka nesamērīgo ierobežojumu dēļ cieš neskaitāmu profesiju pārstāvji. Miks akcentē, ka akcija būs mierīga, un viss, ko industrijas pārstāvji vēlas, – tikt uzklausītiem.

Kā, aicinot uz protestu, ziņo viens no tā iniciatoriem Oskars Ikstens: ”Latvijā tika veiksmīgi apkarota Covid-19 izplatība, bet valdība, atverot robežas, pakļauj riskam KATRU Latvijas iedzīvotāju.

Jau vairākas dienas Latvijā diennaktī netika konstatēti vairāk par 0,7 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Bezatbildīgi atverot robežas un neliekot iebraucējiem veikt Covid testu vai izolēties uz 14 dienām, Covid saslimstība pieauga.

Tagad valstī tiek ieviesti jauni ierobežojumi, kas neļauj vietējiem strādāt, pelnīt sev iztiku.

Kādēļ zviedru vai krievu iebraucēja dēļ mums visiem ir jācieš? Viņi noteikti jau ir mājās, bet ar sekām tikt galā paliekam mēs – Latvijas iedzīvotāji.

Es nepiekrītu valdības lēmumiem, es atsakos klusēt, es pieteicu protesta akciju uz 50 cilvēkiem pie Latvijas Saeimas ēkas.

Man ir šādas prasības valdībai:

– katram iebraucējam OBLIGĀTA analīze uz COVID-19;
– atļaut ēdināšanas un HORECA nozarei strādāt bez laika ierobežojumiem;
– samazināt PVN likmi HORECA jomā uz 5%;
– atbalsts grūtībā nonākušajiem uzņēmumiem;
– skaidrā un saprotamā valodā norādīti tēriņi no valsts budžeta COVID-19 laikā;
– lielāks atbalsts medicīnas personālam.

Aicinu katru, kam nav vienalga un atbalsta, piekrīt man, pievienojies – 15.07.2020. Latvijas Saeima. Plkst. 15.00 – 16.00

Kas pievienosies, lūdzu sargiet sevi un citus, ievērosim 2 m distanci un citus veselības norādījumus.”