Jaunpilī radīts, iespējams, šā gada neparastākais pašmāju mūzikas videoklips

5 komentāri
Jaunpilī radīts, iespējams, šā gada neparastākais pašmāju mūzikas videoklips
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Jauns vārds Latvijas mūzikā – ar dziesmu ”Laika mašīna” sevi piesaka blice no Jaunpils ”Tūkstoš ceļi”. Taču, ko vērts ir dziesmas videoklips, apvienības līderis sarunā ar Skaties.lv atklāj, ka tas tapis, no ausmas līdz ausmai divas nedēļas kādā Jaunpils klētī fotografējot kartona rulli.

Grupas sastāvā ir Artūrs Dumbris, Jānis Puzaks, Zane Bremmere un Armands Liukis. Iepriekš darbojušies citos projektos, viņi nu izlēmuši apvienoties.

”Savācāmies, lai ierakstītu šo dziesmiņu. Dziesmas ideja? To jau nedrīkst stāstīt! Katrai dziesmai jābūt vairākām nozīmēm, lai katram klausītājam tajā ir iespēja saskatīt ko savu. Ja es pateikšu vienu nozīmi, vairs nebūs interesanti klausīties,” sarunā ar Skaties.lv smejas apvienības līderis Artūrs, kurš ir arī videoklipa autors.

Un tas nudien ir kas unikāls. Klips tapis divu nedēļu laikā Jaunpils pagasta klētī, un vienīgie palīgi tā tapšanā bijusi Artūra nepilnus divus gadus vecā meitiņa un māsasmeitas, kuras palīdzējušas izveidot kartona mājiņas un kokus.

”Uztaisīju milzīgu rulli no kartona, kopā ar krustmeitiņu Robertu izgriezām mājiņas. Un tad es divas nedēļas griezu rulli, pa trešdaļcentimetram pakustinot cilvēciņu. To visu fiksēju bildēs.

Principā tajā klipā nav nekas filmēts, tikai kopā saliktas apmēram 3164 fotogrāfijas. Divas nedēļas ņēmos ar to līdz pieciem rītā, bet, cik sapratu no ekspertiem, man vēl izdevies salīdzinoši ātri. Čakars, bet interesanti,” tā Artūrs, kurš ir diezgan drošs, ka tik neparastā veidā neviens mūzikas klips Latvijā vēl nav tapis.

Tagad, kad izdota pirmā dziesma un video, mākslinieki plāno turpināt rosīties, radot jaunas dziesmas, kam sekos koncerti.

”Ja citas grupas dara otrādāk – sāk ar koncertiem un tikai tad rada savu mūziku, mums viss radās no dziesmas. Pat grupas nosaukums radās no tās. Ilgi nevarējām izdomāt nosaukumu, un galu galā paņēmām frāzi no dziesmas,” tā mūziķis.

5 komentāri