Jānis Lemežis pastāsta par dalību Lietuvas talantu šovā, kaimiņvalsts valodas apguvi un nākotnes plāniem

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

0 Komentāru
Jānis Lemežis pastāsta par dalību Lietuvas talantu šovā, kaimiņvalsts valodas apguvi un nākotnes plāniem
INSTAGRAM

Lietuvas šovā ”Lietuvos Balsas” sevi veiksmīgi pierāda latviešu dziedātājs Jānis Lemežis. Jānis priecājas par veiksmīgu startu šovā un domā, ka nekad nevajag padoties. Kā lielāko sasniegumu mūziķis nosauc faktu, ka ir nobriedis solo mākslinieka karjerai.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Jānis stāsta, ka iepriekš bija mēģinājis piedalīties Krievijas šovā ”Golas”, kur priekšatlasē uzstājies samērā veiksmīgi un iekļuvis rezervistos.

Video: Lietuvas talantu šovā uzmirdz vēl viens dziedātājs no Latvijas

Šova formāts mūziķim nebija svešs, tāpat bijis iekšējais uzstādījums, ka jāiet uz priekšu, jādara un jānostrādā lietas, kas pirmajā reizē bija līdz galam nenostrādātas. Nekad nedrīkst padoties!

Jānis uzzinājis, ka kaimiņvalstī ir šovs ”Lietuvos Balsas” –  viņš pieteicies, saņēmis uzaicinājumu un veiksmīgi startējis.

”No visiem mentoriem mazliet biju iepazinies ar Donny Montell daiļradi, par pārējiem ekspertiem zināju, ka viņi savā zemē ir cienījami mākslinieki. Izvēlējos dāmu, jo sievietēm vienmēr ir priekšroka. Tāpat saprotu, ja pats nedarīsi, neviens tevi nepārveidos,” tā Jānis.

Lielākais darbs ikvienam šova dalībniekam ir ar sevi pašu, mentors palīdz atrast pareizās šķautnes, kurās darboties.

Par nebeidzamo braukāšanu uz mēģinājumiem Jānis saka, ka tas ir diezgan smagi, bet lietuvieši ir ļoti pretimnākoši. Mazās sapulces viņš var neapmeklēt, bet par visu sazināties ar sociālo tīklu palīdzību.

Šova veidotāji lieliski apzinās, ka ”Lietuvos Balsas” piedalās arī ārzemnieki, viņi priecājas, ka šovs interesē arī citu valstu jaunos talantus.

”Braukšana liekas tāla, bet ir apziņa, ja vēlies sasniegt mērķi, tad brauksi kaut 1000 kilometrus, lai to sasniegtu,” smaida Jānis.

Lietuviešu valodu Jānis sācis saprast arvien labāk un labāk. Mūziķim ar valodām nav problēmu, jo vairāk viņš uzturas vidē, kurā dzirdama konkrētā valoda, jo ātrāk to iemācās.

Dziedātājs lietuviešu valodu saprot diezgan labi, runāšana ir aizmirsusies, bet pie visa tiek strādāts.

”Attieksme no citiem dalībniekiem nav negatīva, neizjūtu nekādas negācijas. Diezgan labi komunicējam lietuviešu un angļu valodā. Jā, esam viens otram konkurenti, bet katram ir savs tēls, profesionālais līmenis un mēs daudz gūstam viens no otra, daudz ko iemācāmies,” tā Jānis.

Runājot par Lietuvas šovu un Latvijā notiekošajiem talantu šoviem, Jānis paziņo, ka Lietuvā ir augstāks līmenis, piegājiens un attieksme. Mūziķis domā, ka viss slēpjas finansējuma apmērā.

”Patīk gan skaņa, gan mēģinājumi. Viss kārtīgi, vienmēr zināmi laiki – cikos mēģinājumi, cikos uzstāšanās. Patīkami redzēt, ka pie šova strādā daudz jauniešu. ”Jaunas asinis” palīdz šovam iegūt citādu izskatu un sniedz papildu izdomu,” analizē Jānis.

Jānis uzskata, ka Latvijā arī neesot tik slikti, šovus ir interesanti skatīties, bet latviešu šoviem ir vēl kur augt.

Par sevi stāstot, Jānis paziņo, ka beidzot ir nobriedis kā mākslinieks un vairāk nespēlē dažādās grupās sintezatoru vai saksofonu, kā arī nedzied bekvokālu. Tas ir pirmais sasniegums.

Dziedātājam vienmēr gribējies būt solo māksliniekam, ja viņam tas izdodas un cilvēkiem patīk, tad Jānis par to priecājas.

Kā vienu no lielākajiem sasniegumiem mūziķis nosauc reiz ierakstīto dziesmu kopā ar Niku Matvejevu – ”Laid mani mājās”. Dziesma parāda, ka viņš spēj radīt nopietnu mūziku.

”Patīk strādāt kopā ar ārzemju māksliniekiem. Drīzumā izdošu duetu ar Kazahstānas dziedātāju Alisheru Karimovu, kurš savā valstī jau ir paliela zvaigzne. Jau novembrī uzstājos viņa koncertā kā viesis. Aprīlī filmēsim klipu. Patīk darbs ar cittautu māksliniekiem, jo tā var apvienot dažādas kultūras, kas vienmēr ir interesanti,” nobeidz Jānis.

Neapstājas darbs arī pie Jāņa izveidotās grupas un jauna repertuāra izveides.

0 Komentāru