”Ieejiet džungļos un parādiet, kura čūska, krokodils vai tīģeris ir jūsu draugs!” Agneses Rakovskas aicinājums vegāniem

33 komentāri
”Ieejiet džungļos un parādiet, kura čūska, krokodils vai tīģeris ir jūsu draugs!” Agneses Rakovskas aicinājums vegāniem
INSTAGRAM

Arvien vairāk un vairāk slavenības izsaka savas domas par vegānismu. Nedēļas sākumā fotogrāfiju lielmeistars Aleksandrs Sokolovs sociālajā tīklā “Facebook” izteica savas domas par vegāniem, ieraksta komentāros grupas ”Triānas parks” līdere Agnese Rakovska neslēpj savu viedokli, kas iet roku rokā ar fotogrāfa teikto.

Agnese domā, ka vegāni nesaprot, ka ēdiens nav no dzīves atrauta substance, bet gan tradīciju kopums, kas raksturo mūs kā nāciju.

Rakovska pieļauj, ka lielākie idejas aizstāvji nezina neko par tādu Jāni Jaunsudrabiņu un viņa ”Balto grāmatu”. Grāmatā tiek parādītas latviešu tradīcijas, gadskārtas un tostarp – arī aitu kaušana.

Mūziķe piebilst, ka savukārt viens no leģendārākajiem tēlniecības darbiem ir Teodora Zaļkalna “Cūka”, kas pauž nopietnu un cieņpilnu attieksmi pret latviešu zemnieka mājlopu.

”Triānas parka” līdere ir droša, ka nāve ir tikai dabiska dzīves cikla sastāvdaļa, kas pastāv visur dabā, kamēr mēs to nepieņemsim, tikmēr Jaunsudrabiņš un Zaļkans būs tikai veci klasiķi, kuru vieta ir bibliotēkā vai muzejā.

Aleksandrs Sokolovs: vairums vegānu cieš no uzmanības deficīta

”Protams, tas viss ir “sviests”, jaudīgāk ir dziedāt slavas dziesmas banāniem un avokado, kas pie mums ir atceļojuši no otras pasaules malas. Tas ir augstākās pakāpes nihilisms,” sociālajā tīklā raksta Agnese.

Agnese domā, ka tāpēc, ka esam atrofējušies pilsētas bērni nemainās fakts, ka vegānā diēta nav iespējama bez konteinera, kas atceļojis no otras pasaules malas. Tāpēc tie, kuri dzīvo laukos un audzē savu pārtiku smejas par vegāniem, jo bez lielveikala šī diēta vienkārši nav iespējama.

Māksliniece piebilst, ja kādam liekas loģiski pārtikt no graudiem un ēst papildus ķīmiski ražotus uztura bagātinātājus, tā ir katra brīva izvēle.

”Es izvēlos pirkt pārtiku, kas ir dārgāka un augstvērtīgāka par soju un pupām. Domāju, ka neviena pasaules bilance man to nevar aizliegt, kā vien mana maciņa biezums. Mums katram ir tiesības izvēlēties, kādas vērtības produktus patērēt. Es no sākuma mīlu sevi, un tas ir OK, pēc tam ir planēta, vistas un pārējais,” pārdomās dalās Agnese.

Agnese uzskata, ka vegānisma cēliens iet uz beigām. Viss ”Youtube” ir pārpludināts ar bijušo vegānu stāstiem. Kuros stāstīts, ka citi ir ziedojuši savu veselīgu šī eksperimenta dēļ.

”Kāpēc vīrieši vegāni izskatās tik izkāmējuši? Nav jau pieklājīgi aizrādīt, bet promotēt vegānismu kā veselīgu diētu, izskatoties pēc ģindeņa ir dīvaini,” paziņo Agnese.

Zvaigzne varot atrast desmitiem ārstu, kuri pateiks, ka vegāniskā diēta ir taisnākais ceļš, lai tiktu pie anēmijas.

” Jāt ar zirgu ir nevegāni, bet lietot benzīnu motorolleriem Taizemē ir OK. Tajā brīdī sanāk aizmirst to, ko planētai nodara benzīns!

Postulēšana par to, ka dzīvnieki ir mūsu draugi – ieejiet džungļos un parādiet, kura čūska, krokodils vai tīģeris ir jūsu draugs,” aicina Agnese.

Agnese visā spēj atrast pozitīvo, arī šajā dzīvesveidā. Šoreiz pozitīvais slēpjas labākos apstākļos lopiem, mazās bioloģiskas saimniecībās, iespējams, viņu produkcija ir dārgāka, bet dziedātājai nav žēl maksāt eiro vairāk par olām, ja zina, ka vistas skraida pa saimniecību un apēd kādu bioloģisku slieku.